משפחות שכולות נפגשו עם לפיד ופרי

המשפחות השכולות נלחמות בשחרור המחבלים הצפוי בסוף החודש. לפיד: אין עדיין שלב רביעי של השחרור. פרי: לא ישוחררו ערבים ישראלים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באדר ב תשע"ד

משפחות שכולות נפגשו עם לפיד ופרי-ערוץ 7
שר האוצר לפיד
צילום: פלאש 90

משפחות שכולות מארגון נפגעי הטרור "אלמגור" נפגשו היום (חמישי) בתל אביב עם השרים יאיר לפיד ויעקב פרי ממפלגת "יש עתיד", זאת על רקע כוונת הממשלה לשחרר מחבלים נוספים בימים הקרובים.

השר לפיד אמר למשפחות כי אין עדיי פעימה רביעית, אין החלטה עליה בממשלה וכי המפגש עם המשפחות השכולות מסייע בחשיבה המחודשת על הנושא כולו. השר פרי, ראש השב"כ לשעבר, אמר למשפחות כי לא ישוחררו מחבלים בעלי אזרחות ישראלית.

בין נציגי המשפחות: דוד פרידמן, אביו של החייל גיא פרידמן הי"ד שנרצח בפיגוע ליל הקילשונים בשנת 1992, ד"ר גילה מולכו, אחותו של איין פיינברג הי"ד, שנרצח בעזה, ויוסי צור, אביו של אסף (בלונדי) הי"ד שנרצח בחיפה והוא בן 17 בלבד.

מאיר אינדור, יו"ר אלמגור סיפר לערוץ 7 כי הפגישה הייתה קשה בשל כאבן של המשפחות השכולות. "התחושה שלנו היא שהפעם הבאה תלויה בדעת הקהל ובמחאה. שרים בממשלה מביעים התנגדות תקיפה לשחרור הבא ועלינו לתמוך בהם כדי לבלום את השחרור. יש רוב מוחלט בממשלה נגד שחרור מחבלים ישראלים ובעשרת הימים הקרובים עלינו לפעול בכל הכוח. ביקשנו משרי הממשלה חשיבה מחודשת על השחרור הצפוי".

בכוונת המשפחות השכולות ופעילי אלמגור לצעוד ביום שני הקרוב סמוך למלון פארק בנתניה - מאחר ואת הטבח בליל פסח בשנת 2002 ביצע מחבל ששוחרר מהכלא. 30 יהודים נרצחו בטבח.

ביום רביעי מתכוונות המשפחות לשבות מול בית ראש הממשלה.