בן גביר חסם שיירה של שוטרים פלסטינים

שיירת מכוניות עמוסות בשוטרים פלסטינים חמושים נסעה בכביש 60. עו"ד בן גביר הבחין במתרחש, עצר את השיירה והזעיק את צה"ל.

ניר הר זהב , י"ט באדר ב תשע"ד

דין פלילי. בן גביר
דין פלילי. בן גביר
Yoni Kempinski, Arutz Sheva
מחזה נדיר התרחש אתמול (ה') בציר 60 המוביל מחברון לירושלים, שעה ששיירה של שוטרים פלסטינים, חלקם חמושים, עשו דרכם על הציר הראשי הנמצא בשטח ישראלי.

פעיל הימין, עו"ד איתמר בן גביר שנסע על הציר, הבחין במתרחש והחליט לחסום את השיירה.

הוא הורה לשוטרים הפלסטינים לעצור והזעיק את חיילי צה"ל שעמדו בסמוך למקום תוך שהוא מודיע להם כי מדובר בצעד בלתי חוקי שיש בו הפרה של הסכמים, "נסיעת חמושים פלסטינים בציר 60".

השוטרים הפלסטינים שנסעו בשיירה של 8 רכבים מסחריים היו המומים. בשלב מסויים כמה מהם זיהו את בן גביר ורטנו בפני החיילים כי מדובר בפעיל ימין קיצוני, אולם החיילים ביקשו מהם להיכנס לרכבים ולעמוד בצד שכן הם מבקשים לבדוק את התלונה. השוטרים הפלסטינים נאלצו להמתין ברכביהם ובמקביל החלו להתקשר לדרג הפוליטי ברשות הפלסטינית. לאחר כחצי שעה של עיכוב התקבלה מחטיבה מרחבית גוש עציון ההוראה לשחרר את השוטרים לדרכם.

עו"ד בן גביר אומר כי מדובר בצעד תמוה ביותר. "ההתנהלות של גורמים בצבא, להבדיל משל החיילים בשטח שגם הם היו המומים למראה המחבלים החמושים, כלל לא ברורה לי. הרי מדובר בחבורת מחבלים שנסעו על ציר עמוס ברכבים של יהודים, מאות ילדים נשים וטף נוסעים כל בוקר בציר הזה, ולצערי דרג כלשהוא בצבא החליט לשחרר את המחבלים הללו למרות שהיה ברור שהם נוסעים ללא אישור בניגוד לחוק ומסכנים חיים של ישראלים".

בן גביר נשאל מדוע החליט לחסום שיירה של שמונה מכונית עמוסות בחמושים והשיב "לא הייתה לי ברירה. אנחנו נלחמים כאן על החיים שלנו ואם הייתי אדיש לתופעה הזאת, משמע הייתי משלים עם הפקרות. אני מקווה שגם כל חבריי בהתיישבות ינהגו כך, אסור לנו להשלים עם תופעה כה מסוכנת של נסיעת המחבלים הללו בעורקי התנועה המרכזיים שלנו, היום הם נסעו חמושים, מחר הם עוד עלולים ליזום פיגוע, זו שערוריה שמישהו התערב לטובתם ובמקום לשלוח את כולם לבית מעצר, הם שוחררו.

"מאוד מעניין אותי לדעת מי בחטיבה המרחבית עציון הורה על שחרורם וכבר הגשתי אתמול בערב תלונה לצבא לבדוק את ההתנהלות הזאת", הוסיף עו"ד בן גביר.