קרן חצרוני
קרן חצרוני נועה אייזנשטט

כמעט כולן נתקלו בשמלות כלה של המעצבת קרן חצרוני (31), שמזוהה עם הסטודיו אותו הקימה לבדה, בשני ידיה, 'סטודיו עלמה' בישוב מעלה שמרון.

בשבועות האחרונים התחדשה קרן בסניף חדש ברעננה, לא לפני שהחלה למכור בנוסף לשמלות הכלה, שמלות ערב בסטודיו שבמעלה שמרון, וראתה שיש לכך ביקוש. בנוסף לסניף החדש, שוקדת חצרוני על אתר חדש בינלאומי, שימכור את השמלות שלה לציבור הדתי בכל העולם.

"את 'סטודיו עלמה' הקמתי לפני שבע שנים, לאחר שלמדתי עיצוב אופנה והתמחיתי בשמלות כלה וערב בשנקר. המעבר משמלות כלה לשמלות ערב הגיע לאחר שנים של ביקוש מצד הלקוחות, דחיתי את הצעד הזה כי הוא היה כרוך באנרגיות רבות, אך בסופו של דבר רציתי להתפתח לכיוונים נוספים וברגע שהחלטתי ללכת על זה, קולקציית הערב הראשונה זרמה לי באופן טבעי לחלוטין", כך מספרת חצרוני וממשיכה, "אני הכי נהנית לעצב שמלות למשפחה שלמה, כי אז אני יכולה לבחור לכל אחת מבנות המשפחה את השמלה שהכי תתאים לה, וגם לתת קשר בין השמלות מבחינת בדים וצבעים וליצור מעיין מיני-קולקציה שייחודית רק להן".

למה בחרת לפתוח סניף נוסף ברעננה?

חצרוני: "תמיד התחברתי לעיר רעננה כי היא מסמלת בעיניי מעיין כור היתוך בינלאומי, בשל העולים החדשים הרבים המגיעים אליה מכל העולם. דבר זה מעניק לה המון סטייל בעיניי, והופך אותה לבירת אופנה מקומית ואני גאה לקחת חלק ממה שיש לעיר הזו להציע".

איזה קשיים חווית בדרך לפתיחת החנות?

חצרוני: "הרבה זמן בעלי ואני חיפשנו מקום שיהיה במרכז העיר אבל ברחוב שקט, כדי שיהיה לכלות נעים להגיע אליו, כי זה בכל זאת חוויה של פעם בחיים. כך הגענו לרחוב רמב"ם המקסים שקרוב לכל החנויות והמסעדות הכי טובות, ועדין מקנה את השקט והשלווה. בעלי עיצב ושיפץ את החנות, שינה אותה באופן טוטאלי והיא הפכה למקוד עליה לרגל בשל העיצוב המיוחד שלה, המזכיר בוטיקים בפריז".

חצרוני למדה עיצוב אופנה, והתמחתה בשמלות כלה וערב בבית ספר שנקר. לאחר שעבדה בחברה גדולה שכללה נסיעות רבות והיעדרויות מהבית, היא החליטה להיות עצמאית ולהקים סטודיו קרוב לביתה במעלה שומרון, בכך להיות אמא לשלושת ילדיה, רעייה ואשת קריירה.  

"החלטתי לייעד את הסטודיו שלי לכלות המחפשות שמלות צנועות, זאת לאחר שכאשר חיפשתי שמלת כלה לעצמי ההיצע היה שמלות חשופות מאוד שהציעו 'לסגור' אותן עם תוספות בד למיניהן, או שמלות חרדיות כבדות ומסורבלות", מסבירה חצרוני. "הבנתי שישנו מחסור בשמלות צנועות ועדכניות, שהאופי שלהן רך ועדין, וזהו הקו המנחה אותי עד היום".

השמלות שלך מתאימות לכלל הציבור הדתי?

חצרוני: "בוודאי, אני מתאימה את השמלות שלי למגוון רחב של רמות צניעות, גם כשאני מעצבת קולקציה שמכילה שמלות עם שרוולים קצרים או מחשוף פתוח יחסית, אני תמיד מכוונת לכך שהשמלה תראה טוב גם עם שרוולי שלוש ת'רבע, ומחשוף יותר סגור".

מאיפה מגיעים לך רעיונות לעיצובים חדשים?

חצרוני: "מהכל. ממוסיקה, סרטים, אפילו מטיול בטבע עם הילדים. אני משתדלת תמיד להתעדכן בטרנדים החמים בעולם ולהישאר עם תדרים "פתוחים" כדי לתרגם אותם לעיצובים שיישארו קלאסיים למשך שנים".

ומהו היעד הבא שלך?

"יש ביקוש לשמלות שלנו בלונדון ובניו- יורק ואנחנו עובדים עכשיו על אתר בינלאומי עם חנות אונליין, שאפשר יהיה להזמין בו שמלות כלה וערב גם מחו"ל דרך האינטרנט, אני מקווה להשיק אותו בקרוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו