הרצוג: גוש עציון חיוני למדינת ישראל

יו"ר האופוזיציה נאם בטקס הנעילה של הקונגרס הציוני ה-33 לנוער. "הגבורה של מגיני גוש עציון חשובה לכולנו וגם לי באופן אישי", אמר.

ניר הר זהב , כ"ג באדר ב תשע"ד

הרצוג בגוש עציון
הרצוג בגוש עציון
גרשון אלינסון

בטקס הנעילה של הקונגרס הציוני ה-33 לנוער שהתקיים היום (ג') בגוש עציון, ביוזמת המועצה הציונית בישראל וההסתדרות הציונית העולמית, סיפר ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג על החיבור של משפחתו לגוש עציון.

הקונגרס נערך בתחומי המועצה האזורית גוש עציון בסימן "גבורה יהודית – מימי האבות ועד ימינו", ומשתתפים בו כ-1,000 בני נוער מכל רחבי הארץ, דתיים וחילונים - נציגי בתי ספר ומועצות תלמידים, חניכי תנועות וארגוני נוער, מתנדבי שנת שירות ומכינות קדם צבאיות.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג שנאם בפני בני הנוער אמר כי "כאן בגוש עציון יש לי חיבור משפחתי עמוק, היה כאן ישוב 'משואת יצחק' שנקרא ע"ש סבי הרב יצחק הלוי-הרצג ז"ל. הישוב נחרב במלחמת העצמאות והוקם מחדש בשפלת יהודה. זוהי גבורה אדירה של חלוצי 'משואת יצחק' שלא ישבו ובכו כל היום, אלא הקימו מחדש ישוב פורח ומשגשג, זו גבורה. לצמוח ממשבר גדול מול סיכויים קשים".

"הגבורה של מגיני גוש עציון חשובה לכולנו וגם לי באופן אישי", הדגיש יו"ר האופוזיציה, "גוש עציון מבחינתי הוא חלק חיוני ממדינת ישראל.

"אני קורא לכם לתפוס מנהיגות, להוביל לשינוי חברתי וקהילתי", אמר הרצוג לבני הנוער, "בכך תחזקו את המדינה בגבורתכם. מדינת ישראל זקוקה לנוער נפלא שכזה שיוביל את עמוד האש ויהיה אות ומופת לדורות הבאים".

מנכ״ל המועצה הציונית בישראל, יגאל ברנד, אמר כי ״המועצה הציונית בישראל חותמת היום את הקונגרס הציוני ה-33 לנוער בישראל. במהלך היומיים האחרונים פגשנו במגוון רחב של בני נוער בעלי מוטיבציה רבה ואידיאולוגיה להמשיך ולצעוד באבני המורשת הישראלית. הקונגרס הציוני הפך למסורת ארוכת שנים שבמהלכן ישנה תחושה כי הרוח הציונית רק מתחדשת וגוברת. בני הנוער שלנו הם מודל לתחייה, רעננות ותקומה ואני בטוח שעוד נפגוש רבים מהיושבים פה בעתיד במבט מלא גאווה״.