נתניהו: נתגבר על המכשול- נצמצמם את הרגולוציה

ראש הממשלה בכנס מנכ''לי משרדי הממשלה: המנוע החזק ביותר לפיתוח הכלכלה זה הסקטור העסקי. זה הדבר החזק ביותר והעוצמתי ביותר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג באדר ב תשע"ד

נתניהו בפורום מנכ''לים
נתניהו בפורום מנכ''לים
קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הערב (ג') במושב הנעילה של הכנס השנתי של מנכ״לי משרדי הממשלה שהתקיים בבאר-שבע.

בפתח דבריו אמר ראש הממשלה נתניהו כי "המנוע החזק ביותר לפיתוח הכלכלה זה הסקטור העסקי. זה הדבר החזק ביותר, העוצמתי ביותר לפיתוח מדינה, לפיתוח כלכלה, לפיתוח חברה.

"כדי להשיג את הפיתוח הזה אנחנו צריכים להתגבר על מכשול - עודף רגולציה ורגולציה שמתנגשת זו בזו. יש לנו כמאתיים רגולטורים, רובם מתנגשים אחד בשני, ואין כימות של מחיר הרגולציה, כמה זה עולה לנו? כמה זה עולה לאזרח בישראל כשמקבלים החלטה רגולטורית... לכן, אחד המעשים החשובים ביותר שאנו מתכוונים לעשות זה רפורמה ברגולציה כדי לצמצם אותה".

פורום מנכ״לי משרדי הממשלה החל אתמול את הכנס השנתי שלו בבאר-שבע. הכנס בראשות מנכ״ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, נועד לתכנן העבודה הממשלתית לשנת 2015 ומתקיים השנה בבירת הנגב.

מנכ״לי משרדי הממשלה סיירו בעיר הבה״דים הנבנית בימים אלה בנגב, שם הציגו להם את התקדמות יישום התוכנית ״צה״ל עולה דרומה״ והבנייה של קריית ההדרכה שתאוכלס החל מחודש דצמבר 2014.

לאחר מכן המשיכו המנכ״לים לסיורים בירוחם ובבאר שבע וקיימו מרתון דיונים בנושא צמצום הרגולציה הממשלתית, משיכת השקעות ופיתוח כלכלי חברתי של הנגב על כל מגזריו.