טקס הדלקת המשואות
טקס הדלקת המשואות צילום: פלאש 90

יו"ר 'פורום נשים ציוניות', עו"ד תמר הרפז, טוענת כי אין מקום להאדיר את הנשים בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות הקרוב, ויש לשלב גם גברים בקרב מדליקי המשואות.

"נוצר רושם שנשים צריכות מחווה מיוחדת וצריך לעשות  להן 'ג'סטה' מיוחדת, התחושה היא שזה לאו דווקא בגלל פועלן כמו הרצון להאדיר אותן".

בשיחה עם ערוץ 7 אומרת הרפז כי לנשים יש זכויות בזכות עצמן ולא בשל מינן. "יש יותר מארבע מנכ"ליות של משרדי ממשלה, הייתה לנו נשיאת בית משפט והייתה גם ראש ממשלה. הנשים יכולות להגיע בזכות עצמן להישגים, אני לא הייתי רוצה להדליק משואה בגלל שאני אישה, אלא בגלל הכישורים שלי", היא מדגישה.

"לצערי, כשאתה מגיע לכל המפגשים של ארגוני הנשים, למרות הנוכחות של נשות ימין, מי ששולט אלה הן הנשים השמאלניות, בסופו של דבר האג'נדה הזאת של שליטת נשים משרתת את השמאל הרדיקלי", מוסיפה הרפז.

הוועדה לטקסים וסמלים, בראשות השרה לימור לבנת, אישרה בשבוע שעבר את רשימת מדליקות המשואות בטקס הממלכתי לנעילת יום הזיכרון ולפתיחת אירועי יום העצמאות שיתקיים בהר הרצל. 14 מדליקות המשואות נבחרו ברוב קולות על ידי חברי הוועדה הציבורית בראשות מ"מ מנהל מרכז ההסברה, מר יצחק זוננשיין.

מדליקות המשואות הן: שחקנית התיאטרון מרים זוהר, הרבנית עדינה בר שלום, המדענית ד"ר קירה רדינסקי, אשת התקשורת כרמלה מנשה, הינדיה סולימן מייסדת מיזם נשי ייחודי בכפר בועיינה-נוג'ידאת, טלי פרץ-כהן מנהלת מרכז סיוע לנפגעי אלימות ותקיפה מינית בגליל ובגולן, חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן, יושבת ראש מועצת התלמידים הארצית גל יוסף, הטניסאית שחר פאר, הספורטאית הפראלימפית פסקל ברקוביץ', מנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג, מרים פרץ אשת חינוך ואם לשני קציני צה"ל שנפלו בעת שירותם הצבאי, שגרירת ישראל באתיופיה בליינש זבדיה וראש אכ"א בצה"ל האלופה אורנה ברביבאי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו