ארה"ב מציעה: פולארד תמורת המשך המו"מ

השמועות הופכות למציאות. גורמים מדיניים מאשרים כי ארה"ב מציעה את שחרור פולארד תמורת הפעימה הרביעית והמשך המו"מ.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד באדר ב תשע"ד

ארה"ב מציעה: פולארד תמורת המשך המו"מ-ערוץ 7
ג'ון קרי
רויטרס

ארצות הברית מציעה לישראל לשחרר את יונתן פולארד תמורת ביצוע התהליך הרביעי של שחרור המחבלים והמשך המו"מ המדיני מול הפלשתינים. כך מדווחת כתבת גלי צה"ל אילאיל שחר.

מדבריה של שחר עולה כי גורמים מדיניים מאשרים שכבר לא מדובר בשמועות כפי שהיה בסוף השבוע שעבר ורעיון שחרורו של פולארד הוצע באופן ממשי לצוותי המו"מ הפלשתיני והישראלי.

על פי הצעה זו במידה ותבצע ישראל את פעימת שחרור המחבלים הרביעית ויוסכם על המשך המו"מ ישוחרר פולארד. את ההחלטה קיבלו האמריקאים לאחר שראש הממשלה נתניהו הבהיר לממשל כי שרי הממשלה יתנגדו לביצוע התהליך הרביעי והמהלך אינו יישים.

נזכיר כאן את דבריו של חבר הכנסת מוטי יוגב בערוץ 7 ולפיהם העלאת שמו של פולארד כקלף מיקוח במו"מ המדיני אינה אלא חשיפת פניו הבלתי מוסריות של ממשל אובמה. יוגב אף החריף את דבריו וקבע כי מדובר בשפל מוסרי חדש של הממשל שאמור היה לשחרר זה מכבר את פולארד ללא קשר למהלך מדיני כזה או אחר ובמקביל למנוע שחרור מחבלים ללא קשר למו"מ המדיני.

יוגב אף הוסיף וטען כי להערכתו גם פולארד עצמו היה מסרב להצעה, בעיקר לנוכח המציאות בה שבים המחבלים לזרועות הטרור וזורעים הרג בעם היהודי.