בית המשפט הורה למשטרה לפצות את וועדי המתיישבים ב-2,200 ש"ח לאחר ששלטים שהוחרמו נעלמו מתחנת המשטרה.

לפני למעלה משנה ביקשו בוועדי המתיישבים בשומרון ובבנימין לעודד את הנהגים ביהודה ושומרון לשמור על זהירות בדרכים, אולם "הגימיק" השיווקי שיזמו הסתיים במעצר.

הקמפיין, שכלל הצבת שלטים בצורת מצבות שעליהם נכתב "תג מחיר" ועליהם סומן מגן דוד וסהר, הסתיים במעצר פעילי הוועד בחשד שהם אכן חלק מהתארגנות שמטרתה לבצע פעולות "תג מחיר".

זמן קצר לאחר מכן המשטרה הבינה את הטעות ושחררה את הפעילים אך השלטים נותרו מוחרמים בתחנת המשטרה. כשבאו פעילי הוועד לקחת את השלטים התברר שהם נעלמו באורח פלא מתחנת המשטרה. בעקבות כך הוועד תבע את המשטרה בגין השלט.

לאחרונה הטיל בית המשפט על המשטרה לשלם לוועד פיצויים על סך 1,200 ₪ על השלט ו-1,000 שקל נוספים על הוצאות המשפט.

השבוע הועבר הכסף מהמשטרה לקופת הוועד. למרות התשלום בוועד המתיישבים עדיין זועמים על המשטרה שהסכימה לשלם סכום גבוה יותר מקופת המדינה בתמורה להשתקת פסק הדין.

"המשטרה ניסתה לשחד אותנו על חשבון משלמי המיסים", מציין עו"ד דורון ניר צבי, היועץ המשפטי של הוועד. לדבריו, במהלך המשא ומתן עם המשטרה בטרם ניתן פסק הדין הציע נציג המשטרה לשלם סכום גבוה יותר כפיצוי על השלט ובתנאי שיוסכם בין הצדדים להטיל על העניין צו איסור פרסום בבית המשפט.

"מדובר בשוחד על חשבון משלם המיסים", אומר שגיא קייזלר מנהל ועד מתיישבי השומרון, "המשטרה הוסיפה חטא על פשע. גם עצרה אנשים ללא עוול בכפם, גם איבדה את השלט וגם ניסתה להעלים ראיות באמצעות הצעת שוחד".

אחד השלטים שהוחרמו צילום: ועד מתיישבי השומרון
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו