השר שי פירון
השר שי פירוןפלאש 90

ראש המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, פנה (ה') לשר החינוך הרב שי פירון בדרישה למנוע אפליה לרעה של הילדים החרדים בכל הנוגע לתקצוב קייטנות חג הפסח, תקצוב שיוענק רק לילדי החינוך הממלכתי.

"בתי ספר אלה", כותב קדמן, "כשמם כן הם: מוכרים על ידי רשויות החינוך והם בתי ספר לגיטימיים לכל דבר ותלמידיהם ילדים ככל הילדים".

"במיוחד ייפגעו מהחלטה זו התלמידים במגזר החרדי שרובם הגדול והמוחלט לומדים בבתי ספר מוכרים ושאינם רשמיים. למרבית האבסורד, חלק גדול מאד מתלמידים אלה באים ממשפחות עניות ומעוטות יכולת שדווקא הם זקוקים וזכאים להסדר המבורך. לא ברור לנו על מה ולמה נתקבלה החלטה זו שיוצרת אפליה בלתי ראויה שספק בעינינו אם ניתן להצדיקה בנימוק כלשהו וספק אם היא תעמוד במבחנים משפטיים שלא לומר מבחנים מוסריים".

אתמול שיגר יו"ר פורום הרשויות החרדיות וראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, מכתב לראש הממשלה בדרישה כי יתערב נגד אפליית ילדי התלמודי תורה החרדים.

"מסתבר כי הילדים החרדים אינם נכללים במפגיע בתכנית הנ"ל. חמור מכך, הדבר לא נעשה בטעות אלא בכוונה תחילה", טען רובינשטיין, "כנראה, אליבא דיוזמי התכנית, ילדנו אינם ילדים, הוריהם אינם הורים, חופשתם אינה חופשה, וזכויותיהם כבני אדם אינן קיימות. האם ילד חרדי אינו זכאי לקייטנה? אין בפי מילים מלבד אוי לבושה אוי לחרפה", כתב רובינשטיין.

"אני קורא לך להתערב, לומר את דברך בקול רם, כנגד העוול הגדול הזה, ולהורות על הפסקת רדיפת הילדים החרדים", ביקש ראש עיריית ביתר עילית.

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה.