מסגד באוניברסיטת אריאל

600 סטודנטים ערבים דרשו חדר תפילה, ההנהלה ענתה בחיוב. "שיפסיקו להתייחס אלינו כאל מחבלים פוטנציאליים. כל הכבוד לאוניברסיטה".

עדו בן פורת , כ"ו באדר ב תשע"ד

אוניברסיטת אריאל
אוניברסיטת אריאל
צילום: פלאש 90

באוניברסיטת אריאל שבשומרון צפוי להיפתח בקרוב מסגד עבור 600 הסטודנטים הערבים.

בכך מצטרפת האוניברסיטה לכמה מוסדות להשכלה גבוהה, שכבר הקצו חדר לטובת תפילת המוסלמים כמו האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בר אילן.

סטודנטים מוסלמים הלומדים באוניברסיטת אריאל החליטו להתאחד ולבקש מההנהלה להקצות חדר קבוע עבורם. "כל אדם מאמין, ולא משנה מהי דתו, זקוק למקום תפילה", הסביר אחד מהם לעיתון "ידיעות אחרונות". "לא רצינו להמשיך להתפלל בדשא או במסדרונות ופנינו להנהלת האוניברסיטה כדי שתסדיר את הנושא. להפתעתנו, הם נעתרו לבקשה כי כנראה גם הם הבינו שזאת זכותנו הבסיסית".

אחת מכיתות הלימוד במוסד תוקצה עבור חדר התפילה. במהלך שעות התפילה לא יתקיימו לימודים בכיתה זו, והאוניברסיטה תספק לסטודנטים שטיחי תפילה וציוד נוסף.

"כמו שקיים בית כנסת באוניברסיטה, לטובת הסטודנטים היהודים שרוצים להתפלל בו, גם לנו מגיע מקום תפילה", הסביר סטודנט נוסף. "אם האוניברסיטה הייתה מתנגדת למהלך, זה היה פוגע בעיקרון השוויון והיינו יכולים להגיע עם זה אפילו לבג"צ. לשמחתנו, הבקשה שלנו התקבלה מיד ונאמר לנו שהמהלך יוצא לדרך".

בהנהלת האוניברסיטה סירבו להתייחס לנושא בשלב זה. "הנושא אושר אבל חדר התפילה עדיין לא החל לפעול ולכן אנחנו לא מתייחסים בשלב זה", הסביר גורם בכיר במוסד, "אנחנו רוצים למנוע מצב שעוד לפני הקמת חדר התפילה, יחלו מאבקים בנושא שיביאו לאי פתיחת המקום", ציין.

"התחייבנו לא לקיים שום פעילות פוליטית בבית התפילה", הוסיף סטודנט ערבי, "אנחנו ממש לא מתכוונים לקיים פעילות פוליטית או הסתה מסוג כלשהו. אנחנו יודעים שאלה יהיו הטענות נגד פתיחת חדר התפילה אבל אם היינו רוצים לבצע פעולות הסתה, היינו עושים זאת כבר מזמן".

הסטודנט הוסיף כי "אנחנו סטודנטים כמו כולם וגם לנו מגיע מקום תפילה. הגיע הזמן שיפסיקו להתייחס אלינו כאל מחבלים פוטנציאליים, וכל הכבוד להנהלת האוניברסיטה על הפתיחות בנושא".