אירוע התרמה קולינרי לעמותת "עזרת אבות" הדואגת לאוכלוסיית הקשישים בירושלים, נערך אמש (ה') במלון קראון פלאזה בעיר בחסות רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, המתנדבת בעמותה בעשור האחרון.

האירוע התקיים ביוזמת השף שלום קדוש ובהשתתפות מיטב השפים המובילים בעולם בעלי שלושה כוכבי מישלן, ושפים מובילים בישראל שנרתמו יחדיו למען המטרה החשובה.

במהלך הערב סיפר נשיא עמותת ''עזרת אבות'' כי הגברת נתניהו "מסייעת ופועלת למען הקשישים מעל עשר שנים, תומכת בעמותה ומתגייסת למען החלשים." הוא ציין כי הדבר נראה לו טבעי, שכן ראה את רעיית ראש הממשלה "מקיימת כיבוד אב בעת שסעדה את אביה בשנת חייו האחרונה במסירות אין קץ".

בפתח דבריה הודתה שרה נתניהו לשף שלום קדוש שהוביל את ערב ההתרמה. "אני חושבת שהוא כובש את כולנו באוכל שלו ובאישיות שלו, זה מה שמחבר בינינו כל כך הרבה שנים".

נתניהו סיפרה על עבודתה בשעות הבוקר כפסיכולוגית ילדים בירושלים ועל שעות אחר הצהריים, כשהיא עוזרת לקשישים, לניצולי שואה "ולעוד אוכלוסיות שאני מרגישה שהן נקודות החולשה בחיים שלנו".

"מתקבצים הרבה יותר אנשים לעזור לילדים, וזה בסדר גמור, אבל צריך לעזור לפעמים קצת יותר לקשישים", אמרה רעיית ראש הממשלה, "צריך לזכור שזה מקום שכולנו שואפים להגיע אליו ולכל אחד מאיתנו יש או היו הורים. זו החובה שלנו כבנים וכבנות עבור ההורים שלנו והמבוגרים שבחברה", הדגישה.

צילום: פלאש 90