נס ציונה הטביעה את נתניה
נס ציונה הטביעה את נתניהעודד קרני

ערב הכדורסל של ישראל מעולם לא היה כל כך מרתק. פתאום כשעומדת לה להיגמר העונה, נזכרו קבוצות התחתית לשחק כדורסל והוכיחו כי הבעיה הייתה בהן ולא במאמנים שלהן.

המשחק החד צדדי ביותר שנראה מזה הרבה זמן, היה באולם הכדורסל שבאשדוד. מכבי אשדוד המקומית אירחה את ראשון לציון של צביקה שרף, למשחק על כל הקופה. משחק בין שתי קבוצות, כשהמנצחת הייתה יכולה לנשום מעט לרווחה.

ראשון הגיעה חדה מאוד, ולא ראתה בעיניים את אשדוד, שהוכיחה כי הטבלה לא משקרת. במשחק תת רמה כמו ששיחקה היום, אשדוד אכן לא ראויה לשחק בליגת העל בעונה הבאה. ובכל זאת, בשבוע הבא אשדוד תפגוש את בני הרצליה למשחק שיוכיח באופן סופי - מי הקבוצה הגרועה ביותר בליגה העונה.

בסיום המשחק - ראשון 70, אשדוד 51. 

יריבתם הישירה של אשדוד במאבקי התחתית, בני הרצליה, פגשה הערב את גלבוע גליל באולמה הביתי. סוף כל סוף הרצליה הצליחה להגיע למשחק, ואף למשך כמה דקות הייתה ביתרון של שבע נקודות על פני גלבוע גליל. אבל כנראה שבהרצליה רגילים להפסיד העונה, והשחקנים הצליחו לבעוט ביתרון שלהם עצמם, ועזרו לגלבוע גליל להפוך את התוצאה ואף לנצח בסיום המשחק.

קצורין סופר הפסד רביעי רצוף מאז שבא, ואולי קצת מתחרט על כך שהגיע. נקודת האור היחידה של קצורין היא שקבוצתו עברה סוף סוף את רף 65 הנקודות, מאז שהגיע לקבוצה. בסיום - 90:78 לגלבוע גליל.

ברק נתניה שהתארחה אצל נס ציונה, הייתה חייבת ניצחון הערב כדי להבטיח סופית את הישארותה בליגה. האמת שנתניה הייתה לא רחוקה בכלל מניצחון על נס ציונה, אבל ברגע האמת נס ציונה עם טפירו ומיטשל וואט הצליחה לגבור על נתניה, ובסיום ניצחה בתוצאה 75:66.

בסיכומו של ערב בתחתית אפשר להגיד כי הסטטוס קוו נשמר - אשדוד אחרונה, הרצליה קצת לפניה, ראשון לציון עלתה והבטיחה באופן סופי את הישארותה בליגה ותוכל ללכת עכשיו לתכנן את העונה הבאה.