רוצים לדעת היכן פילים אסייתיים במשקל 4 טון גרים ליד קופים ננסיים ששוקלים פחות מקופסת קוטג'? רוצים לראות ג'ירפה מרושתת או משפחה מאושרת של קופי אורנגאוטן (החיה האינטליגנטית ביותר בעולם מלבד האדם, על פי מחקר של אוניברסיטת הווארד)? מחפשים אטרקציה לפסח עם הילדים שתיקח אתכם למסע קסום בין חיות מכל קצוות תבל? אתם מוזמנים לכוון את ה-GPS לקריית מוצקין.

בחי פארק קרית מוצקין ממתין לכם עולם חי עשיר ומיוחד במינו. הפארק, אשר הוקם לפני כ-12 שנה, משתרע על פני כ-150 דונמים של צמחייה טרופית, שבילים נוחים, פינות ישיבה מוצלות ו-1,000 פרטי בעלי חיים המתגוררים בבתי גידול מרהיבים. הביקור במקום הוא חוויה נפלאה לכל המשפחה אשר יכולה להיות סיפתח מושלם לפתיחת האביב. בחי פארקמוצקין התקבצו ובאו בעלי חיים מכל קצוות תבל. כמו כן, תוכלו לפגוש בגן החיות במוצקין גם בעלי חיים מדהימים הנמצאים בסכנת הכחדה.

רכיבה על גמלים, אגם ברבורים וסיורים לימודיים
חי פארק מוצקין הוא גן חיות אשר משתייך לארגוני גני החיות האירופי והישראלי. הפארק מקפיד על סטנדרטים מחמירים ביותר של שימור, טיפול ואחזקת בעלי חיים. לאורך כל השנה, מבקרים בחי פארק גם קבוצות של ילדים ובני נוער (לרבות קייטנות וחוגי טבע, סיורים והרצאות). התצוגות המרשימות במקום הופכות כל טיול בגן החיות במוצקין לאירוע בלתי נשכח.

אם אתם מחפשים אטרקציות לילדים, המגוון העשיר של בעלי החיים בחי פארק מוצקין ייקח אתכם למסע קסום ופלאי אל עולם החי של כדור הארץ. הגן מחולק למספר מתחמים ובמרכזו אגם ברבורים מרהיב עם צמחיית מים מעוצבת. ברחבי החי פארק תיהנו גם ממדשאות מטופחות, פינות ישיבה, גני שעשועים לקטנטנים, מזנונים ושלל עצים ופרחים. בנוסף, במתחם פועל גם מיני לונה פארק לילדים (ניתן לרכוש כרטיס משולב הכולל גם כניסה לחי פארק וגם כרטיס כניסה ללונה פארק).

כמו כן, אחת החוויות הייחודיות של החי פארק במוצקין הן טיולי גמלים. למעשה, אלו טיולי הגמלים היחידים בכל אזור הצפון. טיולי הגמלים בגן הם טיולים רכובים על גבי להקת הנאקות (נקבת הגמל) של הפארק. זוהי הזדמנות נהדרת לרכב ברחבי הגן ולהביט על בעלי החיים שבמקום מזווית אחרת (ובגובה של כ-2 מ'). שימו לב, אם אתם חוששים מפני העלייה על הנאקה, תשמחו לדעת שבטיולי הגמלים בחי פארק מוצקין עולים על החיות מדרגש מיוחד. ילדים קטנים, עד גיל 8, יוכלו להשתתף במהלך הפסח ברכיבה על סוסי פוני חמודים.

הצגות והפעלות מיוחדות
עם בוא האביב, חי פארק מוצקין מתרגש ביחד אתכם. במהלך חול המועד פסח, יתקיימו בגן החיות אירועים ייחודיים. ביום חמישי, ה-17.4, תועלה בחי פארק הצגת הילדים "כשהאביב ופסח נפגשנו". זוהי הצגה אינטראקטיבית עם גילי שנברג ואדר אשתר. ביום שישי, ה-18.4, ילדי הפארק יוכלו ליהנות מההצגה "ילדי האדם הקדמון" (חגי רז בליווי מוסיקת עולם). ההצגות תועלנה בכל יום פעמיים (ב-11:00 וב-13:00). אם תגיעו לפינת הליטוף של החי פארק, תוכלו ללמוד מד"ר דוליטל אודות שפת החיות.

החי פארק במוצקין הוא לא "עוד" אטרקציה עם בעלי חיים באזור חיפה והקריות. מדובר במקום מרהיב אשר ניתן בקלות להעביר בו חצי יום ואף יותר. כפי שצוין לעיל, ברחבי הגן הקסום הזה ממתינות לכם מדשאות ירוקות ומטופחות, ושלל פינות ישיבה. בנוסף, זו גם אטרקציה חינוכית ולצד כל בית גידול תוכלו לקרוא הסברים מרתקים אודות בעלי החיים המתגוררים בהם.