דרור אידר: מקור ראשון צריך להיות תשובה להארץ

אחד מבכירי הפובליציסטים של 'ישראל היום', דרור אידר, מציין כי העיתון 'מקור ראשון' עבר "דתיזציה" שפגעה בו.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ט באדר ב תשע"ד

דרור אידר
דרור אידר
קול ישראל

דרור אידר, מבכירי הפובליציסטים של העיתון "ישראל היום", תוקף את התבטאותו של שר הכלכלה נפתלי בנט, לפיה העיתון 'ישראל היום' הוא "פראבדה".

"אני ממש מאוכזב, נפתלי חבר שלי וכשהוא יצא לפוליטיקה שמחתי. אני מרגיש שמשהו רע קרה לנפתלי בנט, הוא הפך ליותר מידי פוליטיקאי ופחות מדי אידיאולוג, הפרספקטיבה שלו הפכה להיות קצרה ולא היסטורית", אמר אידר בראיון לקלמן ליבסקינד בגלי ישראל.

"ההסתכלות היא רק על הטווח הקצר בלי לנשום לרגע ולראות את התמונה הכללית", מאשים אידר את בנט, "הוא מנסה לתקוע טריז בתוך אוהבי ארץ ישראל והמחנה הלאומי ולהציג את ישראל היום כאילו הוא מחוץ למחנה הזה".

אידר ציין בהקשר זה, כי "אני רוצה להזכיר שלפני כמה שבועות ההסדר היו על הגריל התקשורתי ומי שהוביל את הקמפיין נגד ישיבות ההסדר היה העיתון ידיעות אחרונות שמחבק את נפתלי בנט. מי שיצא נגד הקמפיין המכוער הזה ומי שכתב בעד ישיבות ההסדר היה 'ישראל היום'".

"בעיתון שלנו מבקרים את נפתלי בנט אבל יודעים טוב מאוד מי הציבור של העיתון, וחלק מהציבור שלנו זה הציבור הדתי. העיתון היחיד שעומד לצד ההתיישבות והחלוצים של ימינו זה ישראל היום", קבע אידר.

לדבריו, "סוף סוף יש כלי תקשורת אחד שמשיב מלחמה. אני הייתי בהתחלה עם מקור ראשון אבל הוא היה בשוליים. קם כלי תקשורת שסוף סוף הוריד את המונופול של ידיעות אחרונות".

אידר כיוון את חיציו לבנט התומך בחוק שנועד לפגוע בישראל היום, "לסגור כלי תקשורת? באמת. אז תקפו את נפתלי בנט. אני מצפה ממי שרוצה להנהיג את המחנה הלאומי, הרי הוא לא מתכוון להישאר בבית היהודי. אז מה אם תקפו אותו? הוא היה צריך להוריד את הראש. איזה מן חוסר הסתכלות". 

אידר התייחס גם לרכישת מקור ראשון בידי עיתונו, ואמר כי "מקור ראשון ישאר עיתון עצמאי לחלוטין. בשנים האחרונות העיתון עבר מגמה של 'דתיזציה'. דיברנו עם בן צבי ואמרנו לו שזה מסוכן כי העיתון צריך לתת קונטרה ל"הארץ". חשוב מאוד שהעצמאות שלו תישמר, מקור ראשון צריך להיות מעין אידיאולוגי של קהילה אידיאולוגית שיתן קונטרה לעיתון הארץ". 

"אסור לנו בשום פנים ואופן לריב בתוך המשפחה. יש ביקורת יש ויכוח, לא יכול להיות שאנחנו נשתף פעולה עם מי שרצה לסגור את ערוץ 7, המאבק בין בנט לנתניהו הוא לא חזות הכול", חתם אידר.