השר נפתלי בנט
השר נפתלי בנט צילום: פלאש 90

שר הכלכלה, נפתלי בנט, עורך הבוקר (שלישי) ביקור בפארק המדע וההייטק בבאר שבע.

השר, שנאם הבוקר בועידת כלכליסט - נגב 2014, עורך סיור בחממות טכנולוגיות בפארק, בליווי סגן שר החינוך, אבי וורצמן, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, מנהל מרכז ההשקעות, נחום איצקוביץ, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב, פרופ' רבקה כרמי ובכירים נוספים ממשרד הכלכלה והעירייה.

במהלך הביקור אמר בנט, "הפארק הזה, והנגב בכלל הנו אחת ההזדמנויות הגדולות במזרח התיכון כיום. אני לא מאמין גדול בהתערבויות ממשלתיות, אך בהקשר הזה, יש חשיבות גדולה להתערבות כזו על מנת ליצור את האקוסיסטם הנדרש למשיכת חברות רב לאומיות שתגענה הנה. הנחיתי את הגורמים המקצועיים לקדם את נושא פארק המדע וההייטק בבאר שבע ולהסיר חסמים בדרך להצלחתו. אנו נבחן את הכלים ונרתום את כל הגורמים במשרד הכלכלה ובאוצר על מנת לקדם את המיזם הזה".

ראש עיריית באר שבע, ראובן (רוביק) דנילוביץ', אמר כי "מדינת ישראל דיברה שנים על קידום הנגב והגליל אך הפארק הזה הוא לא עוד דיבורים אלא הוכחה לחיבור נכון בין משרד ראש הממשלה, משרד הכלכלה ואגף התקציבים במשרד האוצר, שיצרו כאן פרוייקט מדהים שהביא לכאן את סיסקו, דוייטשה טלקום, hp, ובדרך עוד חברות. כל חברה שמתמודדת על מכרז, ישר מכוונת בקשתה לכיוון באר שבע. אנחנו צריכים עוד חברות עוגן ונשמח לכל דחיפה שמשרד הכלכלה יוכל לתת".

סגן שר החינוך, אבי וורצמן, אמר כי  "מה שקורה כאן זה חלום. עד לפני כמה שנים באר שבע סבלה מהגירה שלילית והיום יותר ויותר אנשים רוצים לבוא ולגור בבאר שבע. חשוב לנו לפתח את באר שבע כבירת ההזדמנויות של מדינת ישראל. אני קורא לכל הגורמים הרלוונטיים לנסות ולבחון כל מה שניתן לעשות על מנת לקדם את הפיתוח של העיר למען מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג ציין "בימים הקרובים נפרסם את ההקצאה ראשונה של מסלול הסיוע לסבסוד שכר לחברות בתחום הסייבר, בבאר שבע, בהיקף של 60 מיליון ש"ח על מנת למשוך יותר חברות מהתחום לישראל. אנו פועלים מול מטה הסייבר ומשרד ראש הממשלה על מנת לזרז תהליכים ונפעל לקדם את הנושא ולהסיר חסמים".