''ניסיון רצח בגבעה הצרפתית''

נערים תקפו את מכוניתו של רפאל דילרוזה, שנסע לקניות באזור הגבעה הצרפתית. בתו אמילי עמרוסי: ברוכים הבאים לסטטיסטיקה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ד

''ניסיון רצח בגבעה הצרפתית''-ערוץ 7
טרור אבנים
רפאל דילהרוזה

רפאל דילהרוזה, תושב ירושלים, נסע היום (שלישי) לערוך קניות באזור הגבעה הצרפתית ורכבו הותקף באבנים ובבלוקים על ידי ערבים תושבי הכפר עיסוואיה.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר דילהרוזה על שאירע. "נסעתי לחנות חומרי בניין שנמצאת ב'גב' של בית החולים הדסה הר הצופים. בגבול בין שתי השכונות הירושלמיות - עיסוואיה והגבעה הצרפתית.

"יצאתי מהחנות, אמרתי תודה למוכרים הערבים והנחמדים, נסעתי 50 מטרים ופתאום הותקפתי במטר של בלוקים ואבנים שנזרקו על ידי נערים בני 16-17".

דילהרוזה הדגיש כי לא נמלט מהמקום, יצא ממכוניתו וניגש לבעלי החנויות הערבים מסביב ואמר להם "תראו מה עשו לי, אף אחד לא יצליח להבריח אותנו מפה, מירושלים הריבונית". הוא התקשר לחנות חומרי הבניין וסיפר גם להם את שאירע, בעל החנות הגיע בריצה והתנצל.

"נזק כבד נגרם לרכב, כל השמשות נופצו והפח התעקם", הוסיף דילהרוזה, "אני יצאתי ללא פגע והגשתי תלונה במשטרה, חבל שהשוטר רשם שמדובר בניסיון פגיעה באדם בנתיב נסיעה... ניסו לרצוח אותי - לא פחות מזה", העיד.

בתו של דילהרוזה, העיתונאית אמילי עמרוסי, סיפרה בעמוד הפייסבוק שלה "ברוכים הבאים לסטטיסטיקה. אז אבא שלי נסע לקניות בשכונה הירושלמית הגבעה הצרפתית, ואחרי ששמע כל החיים 'מה הבת שלך עושה בשטחים' - הוא הופגז באבנים למלוא השמשה הירושלמית והלא ממוגנת שלו. בעיר הבירה שלנו. באור יום. עיר הנצח, סלע קיומנו/ הפרשנות החדשה".