אקוניס: הסחטנות הפלסטינית לא יודעת גבולות

"הפלסטינים מסירים את המסכות וחושפים את פרצופם האמיתי", תוקף אקוניס, "הדבר היחיד שמעניין אותם הוא לרקוד ברחובות עם רוצחים".

חזקי ברוך , ב' בניסן תשע"ד

אופיר אקוניס
אופיר אקוניס
צילום: פלאש 90

סגן השר במשרד ראש הממשלה, ח''כ אופיר אקוניס (הליכוד ביתנו), תוקף הבוקר את הרשות הפלסטינית על רקע פנייתם למוסדות האו''ם בניגוד להתחייבויות קודמות.

"הפלסטינים מסירים את המסכות וחושפים את פרצופם האמיתי: סרבני שלום סדרתיים שהדבר האחרון שמעניין אותם הוא תהליך מדיני להסדר. הדבר היחיד המעניין אותם הוא לרקוד ברחובות עם רוצחים מתועבים", אמר אקוניס.

סגן השר אקוניס הדגיש כי גם ארצות הברית מבינה כעת "שכלום לא מספק את אבו מאזן ושהסחטנות הפלסטינית לא יודעת גבולות".

אמש חתם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, על 12 אמנות בינלאומיות, בהן גם בקשת הצטרפות לאו"ם. החתימה על האמנות הועברה בשידור ישיר בטלוויזיה הפלסטינית, לאחר שחברי ההנהגה הצביעו פה אחד בעד המהלך.

"אנחנו לא רוצים להשתמש בזכות הזאת נגד אף אחד ולא רוצים להיכנס לעימות עם ההנהגה האמריקאית", טען אבו מאזן בדברים שנשא באירוע החתימה שנערך במוקטעה ברמאללה. "אנחנו לא עושים זאת נגד אמריקה אבל כל עוד שאין דרך אחרת, זו זכותנו. זו זכותנו והסכמנו לדחות אותה בתשעה חודשים ולא לבטלה".

אבו מאזן הדגיש בדבריו כי אינו מעוניין לפגוע ביחסים עם ארצות הברית. "אנחנו רוצים יחסים טובים עם ארצות הברית, שמסייעת לנו ומשקיעה מאמצים רבים. אנחנו מודים לקרי על מאמציו הקשים עד היום. הסכמנו לדחות את הבקשות להצטרף לאו"ם בתשעה חודשים, אבל לא הסכמנו לבטל אותן".

גורמים מדיניים אמרו הבוקר כי מדובר בניסיון של אבו מאזן "לשפר עמדות" במשא ומתן המדיני. "ישראל לא מתכוונת להתקפל מעבר למה שעשתה ולכן הדברים נשארים כמו שהם - הקפאה מסוימת של הבניה ביו"ש, שחרור 400 מחבלים וחזרת יהונתן פולארד לליל הסדר", אמרו הגורמים.