בשולי "שבוע החמ"ד" – שבוע ההצדעה לחינוך הממלכתי דתי, אשר נערך בשבוע שעבר, מתברר כי ארבעה מתוך המורים המצטיינים מתוך מאות מורי חמ"ד במחוז ירושלים, מלמדים במוסדות החינוך של הישוב כוכב יעקב שבבנימין.

במסגרת שבוע החמ"ד, מקיים משרד החינוך מדי שנה את "מורי המאה" שבו נבחרים 100 מורים ומורות מצטיינים מכל הארץ על יוזמה וחידוש פורצי דרך שיזמו במסגרת עבודתם.

במחוז ירושלים נבחרו 14 מורים מתוך המאה וכעת מתברר כי ארבעה מתוכם מלמדים במוסדות החינוך בישוב כוכב יעקב שבמועצה האזורית מטה בנימין. שלושה מתוכם אף גרים ביישוב.

המורה למתמטיקה אורית כהן הוגדרה על ידי המפקחים המלווים אותה כמי ש"הביאה את בית הספר לבנות 'אורות אדית' למצוינות במתמטיקה".

המורה אורה סעיד, אף היא מורה למתמטיקה ורכזת חברתית בבית הספר לבנים "אור לציון" צוינה לשבח על עבודתה המקצועית והחברתית.

מרים לאשקר גננת אשר צוינה לשבח על מומחיותה בטיפוח ילדים עם לקויות שפה והמורה להיסטוריה יהודית שילה שמלמדת באולפנת צביה בכוכב יעקב, צוינה לשבח על מיזם בנושא מורשת ארץ ישראל שאותו הובילה.

"בכוכב יעקב פועלים ארבעה מוסדות חינוך, ובכל אחד מהם זכתה אשת צוות אחת בהצטיינות", ציינה בסיפוק רחל חן, מנהלת מחלקת קהילה ונוער של הישוב כוכב יעקב, "בכל מוסדות החינוך בכוכב יעקב ישנם מורים מצטיינים. אנשי החינוך והרווחה שלנו פיתחו תוכנית של עבודה מערכתית: ניתוח המצב, שיתוף פעולה, ועבודה כצוות בכל בעיה שמתעוררת. אנחנו מבינים היטב את החשיבות של החוסן הקהילתי והחינוך הוא הבסיס להכל. חשוב לנו שיהיו לילדים מסגרות טובות מכל הסיבות אבל בין היתר כי כשהם מתבגרים, הם הופכים לדור הבא של היישוב".