העיר בני ברק תנותק בפסח ממי המוביל הארצי

בשל חשש מחמץ במי הכנרת התארגה עיריית בני ברק יחד עם תאגיד המים, על מנת שבפסח המים בעיר לא יגיעו מהמוביל הארצי.

אבי חיים , ב' בניסן תשע"ד

שלוש מהחנויות בבני ברק
שלוש מהחנויות בבני ברק
ש. כהן. ערוץ 7

העיר בני ברק תנותק בפסח ממי המוביל הארצי, זאת כחלק מההיערכות לחג הפסח בהובלת צוותי המים, הביוב הבארות של תאגיד המים והביוב "מי ברק".

ההכנות לקראת חג הפסח כוללות השקעת פתרונות הנדסיים ומשאבים טכנולוגים בהסדרת בארות המים ברחבי העיר, כשמטרת העל היא אספקת מים סדירה ואיכותית לכלל תושבי העיר במהלך חג הפסח ממקורות שונים שאינם מגיעים ממי הכנרת באמצעות המוביל הארצי.

הפעילות החלה בניקוי מאגר המים והבריכה ברח' חזון איש במוצאי שבת האחרונה. בהמשך הפעילות יישטפו קווי הביוב הראשיים בעיר ויסתיימו בעבודות הפיתוח והשדרוג של הרשתות ברחובות הראשונים, מינץ , שד' יעל, ועוד.

ראש העיר, חנוך זייברט, אמר כי "החל מחמישה ימים לפני החג, תנותק העיר בני ברק מהמוביל הארצי - כך שלא יגיעו מים מהכנרת ותושבי עיר התורה והחסידות ייהנו מהבארות המקומיות בעיר ומאספקה ממקורות אחרים".

מנכ"ל "מי ברק", דוד צלניק, אמר כי "כבכל שנה, גם השנה יצאנו לדרך כשכל עובדי התאגיד נרתמו במלוא המרץ ועם מוטיבציה גבוהה מאוד להצלחת המבצע המורכב – 'מבצע פסח'. אין זה דבר של מה בכך לנתק עיר ואם בישראל מהמוביל הארצי למשך 12 יום, החל מי' בניסן, אך מתוך אמונה שהכל אפשרי אנו מקווים להצליח במשימה החשובה, על כל מרכיביה ודקדוקיה - בסייעתא דשמיא".

"בנוסף, אנו מאפשרים לכלל הציבור לקיים את ההלכה של שאיבת 'מים שלנו' לאפיית מצות מהבאר המרכזית ברחוב חזון איש ליד מגדל המים, ובימים האחרונים אנו עדים לבואם של גדולי ישראל ואדמו"רים שבאים מכל רחבי הארץ, כמו גם עשרות "חבורות" האופים את המצות כשהם שואבים את ה"מים שלנו" מהבאר הידועה ברחוב חזון איש ללא כל תמורה שהיא. זה הזמן לבקש מהקהל הגדול שיגיע ביום ראשון י"ג ניסן לפני השקיעה לשאוב "מים שלנו" לאפיית 'מצות-מצווה' יחד עם אדמו"רים ורבנים, שלא להחנות את רכביהם בסמוך למתחם מגדל המים ובכך לאפשר את קיום המעמד כסדרו".