שר הביטחון משה יעלון
שר הביטחון משה יעלון צילום: פלאש 90

לאחר פגישת חברי הכנסת החרדים עם שר הביטחון משה יעלון, אומרים ב"יהדות התורה" כי ככל הנראה ההתייצבות לצו ראשון תימשך, זאת לאחר שהובהר להם כי ההסדר מול בחורי הישיבות שהיה נהוג עד היום - יישמר.

"אנו מעריכים שזה סוף פסוק ורוצים לקוות שאכן כך יהיה", אומרים לערוץ 7 בסיעת יהדות התורה.

"שר הביטחון צריך לחזור עם תשובות, וכמו כן הובטח לנו שלא יבוצעו שיחות שכנוע וכיוצ"ב מול בחורי הישיבה. אולם אנו מעריכים שההנהגה החרדית תורה על המשך ההתייצבות לצו ראשון במידה ואכן מבחן השטח יוכיח ויעלון לא ישנה כיוון בתשובותיו".

"בשונה מרוב ההנהגה הפוליטית הנוכחית", אומרים הגורמים, "עם יעלון יש לנו ניסיון טוב. הוא הבין את הרגישות החרדית כשמונה על ידי נתניהו ערב דיוני וועדת פלסנר בקדנציה הקודמת, וגם בממשלה הנוכחית ניסה ככל יכולתו להוביל להסרת הסנקציות הפליליות – דבר שלבסוף אמנם לא צלח, אולם מאמציו נרשמו לזכותו, ולפחות הוא, בשונה מאחרים, לא הפר מילתו מולנו".

ברוח זו אף התבטא חבר הכנסת אריאל אטיאס שהתראיין לפני שעה ברדיו החרדי 'קול חי' ואמר כי "המרכז מיון חרדי בוטל", אמר אטיאס והוסיף כי הצבא לא מתכוון ''לשחק לידיו'' של משרד הכלכלה ושל השר נפתלי בנט. "הצבא לא מוכן שפוליטיקאים, ובראשם בנט, יעשו בו שימוש לצרכים פוליטיים. הצבא הוא לא סניף של משרד הכלכלה ויעלון מבין את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו