לקראת חג החירות: כנס החירות הראשון

מעט לפני חג החירות יתקיים לראשונה בישראל כנס החירות. על הפרק: צבא מקצועי, כלכלה חופשית, לגליזציית הקנאביס, חירות הפרט..

שמעון כהן - ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ד

לקראת חג החירות: כנס החירות הראשון-ערוץ 7
ישראל כץ
הלל מאיר

התנועה הליברלית החדשה בשיתוף עם מרכז איין ראנד, התנועה לצבא מקצועי ואירגונים נוספים, תקיים השנה לראשונה את כנס החירות של ישראל.

כלכלה חופשית, צבא מקצועי, לגליזציה של קנאביס וחירות הפרט הם רק חלק מהנושאים בהם יעסוק הכנס אליו יגיעו פוליטיקאים, אנשי רוח, כלכלנים, סטודנטים ומובילי דעת קהל מכל גווני הקשת הפוליטית.

הכנס יתקיים מחר, יום שישי, החל מ-8:30 בבוקר, במרכז ישראל יפה, ת"א. האירוע הייחודי יכלול הרצאות, פאנלים ודוכנים שיציגו את מגוון הפעילויות שנעשות בישראל למען חרויות הפרט וכלכלה חופשית. לכנס צפוי להגיע שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הפעיל מאוד בנושא השוק החופשי ומצוי בעיצומה של מלחמת חורמה תקשורתית בארגונים ובמונופולים של הנמלים. פרופ' עומר מואב, לשעבר יועצו הכלכלי הבכיר של בנימין נתניהו, ירצה בנושא כלכלת שוק חופשי וסגולותיה החיוניים למדינת ישראל.

סגן יו"ר הכנסת וראש השדולה הליברלית בכנסת, ח"כ משה פייגלין, יציג את הישגיה של השדולה ועל השדולה לצבא מקצועי שהוא עומד בראשה והוקמה בליווי חברי התנועה הליברלית החדשה, בועז ארד, ירון לרמן ואמיר וייטמן.

בסוף הכנס יוקרן בהקרנת בכורה הסרט "הדרך לרוטשילד" סרטו התיעודי של יניב מנוס ודיון עם הבמאי - הסרט עוסק במחאת האוהלים שפרצה בקיץ 2011 והושיבה את הקפיטליזם על ספסל הנאשמים.

בועז ארד, מיוזמי הכנס, מספר: "לרגל חג החירות אנו גאים לקיים לראשונה את כנס החירות של ישראל. המונים בישראל תומכים בתפיסות הליברליות ובכלכלה חופשית ואנו שמחים לתת להם במה ולהציג את את הישגי התנועה הליברלית החדשה ואת מאבקינו נגד המגבלות הרבות מהן סובלים אזרחי ישראל".