העיר טורונטו
העיר טורונטופלאש 90

התפתחות נוספת בהתמודדות של הרשויות בקנדה עם הקבוצה החרדית הקיצונית "לב טהור", שהתמקמה לפני מספר חודשים בצ'טהם אונטריו, לאחר שנמלטה מקוויבק בניסיון לחמוק מפסק דין, שחייב למסור 14 ילדים למשפחות אומנה. על כך מדווח אתר שלום טורונטו.

קציני רשות ההגירה פשטו אתמול על בתי אנשי הקהילה וביצעו מעצרים. אוריאל גולדמן, המשמש דובר של הקבוצה, מסר ל"טורונטו סאן", כי מספר אנשים ב"לב טהור" שוהים באופן בלתי חוקי בקנדה ונעשו ניסיונות להסדיר את מעמדם עם הרשויות. הוא תמה מדוע רשות ההגירה מתמקדת ב"לב טהור", בעוד שבאונטריו חיים אלפי מהגרים בלתי חוקיים, בהעריכו, כי כוונת הרשויות הינה להרוס את הקהילה.

קבוצת "לב טהור", המיוצגת ע"י עורך הדין גידי ממן מטורונטו, מנסה לבטל את צו בית המשפט של אונטריו, שאישר את הצו שהוצא בקוויבק, ועל פיו מקצת הילדים הועברו לפני מספר שבועות למשפחות אומנה.

ימים ספורים לפני מועד שמיעת הערעור על הצו ההורים ו-14 הילדים נמלטו מקנדה בדרכם למצוא מקלט בגוואטמלה. תשעה מהם נעצרו בטרינידד וטובגו והוחזרו לקנדה. ילד נוסף נתפס בקלגרי. ארבעה אחרים הצליחו להגיע לגוואטמלה.

רשויות הרווחה בקוויבק קיבלו דיווחים רבים על מעשי התעללות בילדים בקבוצת "לב טהור", וחקירה שהן ביצעו העלתה, כי ילדים קיבלו מלטונין כדי לשלוט בהתנהגותם, הילדים לא ידעו חשבון והיו שנאלצו להינשא בגיל 14.

ראשי הקבוצה החרדית הקיצונית טוענים, כי הם נרדפים בגלל יהדותם. אחד מהם שנשא טלאי צהוב על בגדיו אמר לפני כחודש ל-CBC: "אם אתם רוצים לשנוא אותי בגלל היותי יהודי, שינאו אותי, זה מה שאני. אל תאמרו, שאני מתעלל בילדים, כיוון שאיש לא התעלל בהם". הם גם מאשימים את ישראל כאחראית על הפצת שקרים נגדם בגין עמדותיהם האנטי ציוניות.