הרב יצחק גינצבורג
הרב יצחק גינצבורג צילום: פלאש 90

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, נפגש הערב (שלישי) עם נשיא ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר, הרב יצחק גינזבורג, על רקע השתלטות צה"ל על מבנה הישיבה.

בפגישה שהתקיימה בביתו של הרב גינזבורג בכפר חב"ד, השתתפו גם ועד רבני השומרון בראשות הרב אליקים לבנון וסגנו של מסיקה, יוסי דגן.

בפגישה הציגו הרבנים ואנשי ההתיישבות אמירה ברורה נגד הפגיעה בכוחות הביטחון, כפי שאירע ביצהר לפני כשלושה שבועות. הרבנים הדגישו כי זריקת אבנים ופגיעה בחיילי צה"ל מנוגדת לדרך התורה ומזיקה להתיישבות. 

הרב גינזבורג השיב כי גם דעתו אינה נוחה עם פגיעה בחיילי צה"ל. הוא סיפר כי נשאל בעבר בנושא על ידי אחד מתלמידי "עוד יוסף חי" וענה לו כי הוא מתנגד לכל פגיעה בחיילים.

בתוך כך, מפקד חטיבת שומרון אלוף משנה יואב ירום הודיע במכתב למזכירות יצהר על נהלים חדשים בנוגע לשימוש במבנה ישיבת "עוד יוסף חי" עליו השתלטו כוחות הביטחון לפני כשלושה שבועות.

על פי ההודעה, למבנה הישיבה יכולים להגיע באופן קבוע עד 50 מתפללים בלבד ושעות התפילה יתואמו מול קצין ההגמ"ר של החטיבה. אל''מ ירום ציין במכתב עוד כי כל כל בקשה לתפילה בה ישתתפו יותר מ-50 מתפללים תועבר לבחינת האוגדה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו