Muslim women in London
Muslim women in LondonReuters

בתנועת האחים המוסלמים בבריטניה זועמים על הודעתו של ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון כי לונדון בוחנת את יחסה אל תנועת האחים המוסלמים.

בראיון לעיתון טיימס אמר איברהים מוניר כי אם יינקטו צעדים נגד התנועה בבריטניה, עלול הדבר לגרום לרבים מחבריה להעריך כי אין טעם בפעילות בדרכי שלום וכי המהלך עלול להגביר את הסיכון להגברת הטרור בבריטניה.

בלונדון יש פרשנים שסבורים כי הודעת קמרון מיותרת בעת הזו מאחר ולדבריהם הקבוצה מהווה איום על ביטחון לאומי בריטי.

"מדובר בתנועה קהילתית, דתית, שמרנית, המתמקדת בפוליטיקה ובגיוס משאבים חברתיים כדי להגביר את פעילותה. גם אם כמה חברים בודדים של האחים היו מעורבים בפעילות אלימה, אין הדבר משקף את האסטרטגיה או תפיסת העולם של הארגון", צוטט אחד הפרשנים.

יחסית לארגוני טרור איסלאמים נחשבת תנועת האחים המוסלמים למתונה מאחר והיא תומכת בבחירות חופשיות. ב-23 בספטמבר אשתקד הוצאה תנועת האחים המוסלמים במצרים מחוץ לחוק, וזאת על ידי בית המשפט במצרים.

בית המשפט במצרים גזר בחודש שעבר עונש מוות על 529 מתומכיו של הנשיא המודח מוחמד מורסי. גזר הדין ניתן במסגרת משפט שמתנהל במדינה נגד 1,200 אנשי תנועת האחים המוסלמים. בין פעילי התנועה שעליהם נגזר העונש, לאחר שהורשעו ברצח, נמצאים גם מי שהיה ראש הארגון מוחמד בדיע ובכיר נוסף, סאעד קטטני.