ח"כ נפאע הורשע במגע עם סוכן חוץ

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע את נפאע על פי הודאתו, בעקבות ביקורים שערך בסוריה יחד עם שייח'ים דרוזים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ד

הורשע. נפאע
הורשע. נפאע
פלאש 90

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע הבוקר (ראשון) את חבר הכנסת לשעבר סעיד נפאע (בל"ד), בעבירות של ביקור במדינת אויב ומגע עם סוכן זר.

נפאע הורשע בנסיעה לסוריה ובפגישה עם סגן מזכ"ל החזית העממית טלטל נאג'י. עם זאת, בית המשפט זיכה את נפאע מחמת הספק מהאישום של הניסיון להיפגש עם ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל.

כתב האישום נגד חבר הכנסת לשעבר נפאע מבל"ד, ונגד 16 שייחים דרוזים, הוגש בחודש דצמבר 2011, בעקבות ביקורים שערכו בסוריה ובלבנון בשנים 2007 ו-2010.

על פי כתב האישום, נפאע נסע לסוריה, המוגדרת כמדינת אויב, חרף איסור מפורש שקיבל משר הפנים, ונפגש שם עם טלאל נאג'י, סגן מזכ"ל החזית העממית. בהמשך ניסה להיפגש גם עם ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל.

ב-2010 דחתה ועדת הכנסת את בקשתו של נפאע להקנות לו חסינות מפני העמדה לדין ומפלגת בל"ד החליטה להדיח אותו משורותיה. ההחלטה התקבלה בין היתר בשל פגישות שקיים נפאע עם מנהיג הדרוזים בלבנון, ואליד ג'ונבלט, ללא ידיעת המפלגה וסירובו לקיים את הסכם הרוטציה שנקבע עם חבר המפלגה, עבאס זאכור.

ח"כ נפאע (בל"ד) ביקש מיו"ר ועדת הכנסת לא להסיר את חסינותו בעקבות ההחלטה להעמידו לדין על ביקור שערך בסוריה וטען כי כל פעילותו נעשתה במסגרת תפקידו כחבר כנסת וכי העמדתו לדין תפגע בו כאיש ציבור.