מוחים נגד הזמנת המחבל

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), קורא לנשיא אוניברסיטת תל אביב למנוע את כניסת המחבל המורשע מחר להרצאה באוניברסיטה.

"זהו אבסורד שאוניברסיטה במדינת ישראל מסכימה לארח מחבל, טרוריסט, אדם שמסית ופועל נגד המדינה, כדי להרצות בפני סטודנטים", אמר הרב בן דהן.

סגן השר הזכיר כי "מוחמד כנאענה, הוא מחבל שהורשע בהעברת מידע לחיזבאללה ושיתף פעולה עם גורמי טרור בג'נין בזמן האינתיפאדה השנייה, ובילה 30 חודשים במאסר". לדברי הרב בן דהן, "אדם שכמותו אינו ראוי לבוא בשערי האוניברסיטה ואני קורא לנשיא האוניברסיטה לעצור את הגעתו".

ראשי התאים הציוניים באוניברסיטת תל אביב הפגינו בצהריים נגד הזמנת המחבל לנאום בכנס לציון 38 שנה ל"יום האדמה". מי שחשף את ביקורו של כנאענה ויזם את ההפגנה היום הוא יו"ר תא "ישראלים" באוניברסיטת תל אביב, לב סולודקין.

"בהמשך לתופעות שראינו בקמפוסים באוניברסיטה העברית, במכללת ספיר ובמכללת רופין, מסתבר שאפשר לרדת לשפל נמוך יותר בתחרות לתחתית. אירוח מחבל מורשע, שגם לא הביע חרטה על מעשיו הנפשעים, מהווה סמן שלילי באקדמיה הישראלית. 'ישראלים' יתמכו במאבק ויספקו את כל התמיכה כדי להחזיר את השפיות ואת ציונות שאינה מתביישת בעצמה", אמר סולודקין.

סולודקין הוסיף "בימים בהם כל ישראלי מחזיק את עצמו חזק כשמדברים על שחרור מחבלים, אין דבר יותר הזוי מכך שאוניברסיטה ציונית בלב הארץ מזמינה אליה מחבל מורשע. אני שמח שלא רק הימין מבין זאת, אלא כל תאי הסטודנטים הציוניים התאגדו להילחם ברעיון זה".