בפיגוע בצומת מגידו נרצחו 17 בני אדם, 13 מהם חיילים

בפיגוע בצומת מגידו נרצחו 17 בני אדם, 13 מהם חיילים. כתבנו קובי פינקלר מוסר כי במכון המשפטי באבו כביר נמשכות הבדיקות לזיהוי הנרצחים הנוספים. 37 מפצועי הפיגוע מאושפזים בבתי החולים באזור. שניים מהפצועים מאושפזים במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים \"העמק\" בעפולה,

ונשקפת סכנה לחייהם.

, כ"ה בסיון תשס"ב

בפיגוע בצומת מגידו נרצחו 17 בני אדם, 13 מהם חיילים. כתבנו קובי פינקלר מוסר כי במכון המשפטי באבו כביר נמשכות הבדיקות לזיהוי הנרצחים הנוספים. 37 מפצועי הפיגוע מאושפזים בבתי החולים באזור. שניים מהפצועים מאושפזים במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים \"העמק\" בעפולה,
ונשקפת סכנה לחייהם. שני פצועים נוספים במצב קשה מאושפזים בבית החולים רמב\"ם בחיפה ו\"הלל יפה\" בחדרה. 5 נפצעו באורח בינוני-קשה, 4 במצב בינוני והיתר קל.

שמות הנרצחים בפיגוע:

רב טוראי לירון אביטן (19) מחדרה. הלוויתה תתקיים היום בשעה 20:30, בבית העלמין הצבאי בחדרה.

סמל שריאל כץ (21) מנתניה, הלוויתו תתקיים היום בשעה 20:30, בבית העלמין הצבאי בנתניה.

סמל ראשון אלירן בוסקילה (21) מחדרה. הלוויתו תתקיים היום בשעה 19:00 בבית העלמין הצבאי בחדרה.

סמל יגאל נביפור (22) מנתניה. הלוויתו תתקיים היום בשעה 21:30 בבית העלמין הצבאי בנתניה.

סמלת ויאולטה חיזגייאיב (20) מחדרה. הלווייתה תתקיים מחר בשעה 11:30 בבית העלמין הצבאי בחדרה.

סמל ראשון צביקה גלברד (20) מחדרה. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בחדרה.

סמל דותן אייזל (22) מחדרה. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 17:30 בבית העלמין הצבאי בחדרה.

סמל ראשון גנדי איסקוב (21) מחדרה.הלוויתו תיערך מחר (ה\') בשעה 14:30 בבית העלמין הצבאי בחדרה.

סמל סיון וינר (19) מחולון. הלוויתה תתקיים מחר (ה\') בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בנתניה.

סמל ראשון דוד סטניסלבסקי (23) מנתניה.

רב טוראי אברהם ברזילי (19) מנתניה.

רב טוראי דניס בליומין (20) מחדרה.

מארבעת האזרחים שנרצחו בפיגוע הותר עד-כה לפרסום שמו של ציון אגמון (בוסי) כבן 55 מחדרה.


הבוקר, סמוך לשעה 07:13, התפוצצה מכונית תופת בצמוד לאוטובוס אגד מס\' 830 וגרמה לנפגעים רבים. המטען הוגדר ע\"י כוחות הביטחון כגדול במיוחד.

האוטובוס יצא הבוקר בשעה 5:50 מתל אביב בדרכו לטבריה. בעת נסיעתו בכביש הסרגל, סמוך לגדר של כלא מגידו, התפוצצה לצד האוטובוס מכונית התופת. מעצמת הפיצוץ התהפך האוטובוס על צידו, ופרצה בו שריפה גדולה, מה שהקשה על פינוי הנפגעים. הנפגעים הועברו לבתי החולים \"העמק\" בעפולה (מס\' החירום: 1255165), \"הלל יפה\" בחדרה (מס\' החירום: 1255166), ו\"רמב\"ם\" בחיפה (1255144).

אבישי, פראמדיק מתחנת מד\"א בעפולה שהגיע למקום הפיגוע דקות ספורות לאחר הפיצוץ וטיפל בפצועים, סיפר כי כ-5 דקות לאחר הפיגוע, נשמעו עדיין פיצוצים נלווים בזירה. \"הגעתי למקום וראיתי את האוטובוס עולה בלהבות. כל הזמן נשמעו פיצוצים נלווים. ככל הנראה שאריות של מטען\".

אבישי הוסיף וסיפר כי חיילים שהיו באזור סייעו בפינוי הפצועים הרבים מן הפיצוץ. לדבריו, תחילה פונו הפצועים באורח קשה ורק אחר כך, כאשר הגיעו כוחות הצלה רבים יותר, התפלגו הכוחות ופונו גם הפצועים קל.

ניצב משנה דב לוצקי, מפקד מרחב העמקים, מסר כי המשטרה לקחה בחשבון פיגוע מסוג זה, \"האפשרויות הן ככל שמוח מעוות יכול לחשוב עליהן\", אמר ניצב משנה לוצקי והוסיף \"נלמד את האירוע ונפיק ממנו את הלקחים\".

עוגן דרור, עד ראיה לפיגוע, סיפר במקום הפיגוע כי עמד לפני הרמזור בשעה שהסיע את אביו, קצין משטרה במשטרת עירון, לעבודתו. \"ראינו את ההבזק של האש והבנו מיד שמהמדובר בפיגוע. עצרנו את האוטו בצד והתחלנו לטפל בפצועים. הרבה חיילים מתוך כלא מגידו החלו לרוץ החוצה, כדי לטפל בפצועים, שנזרקו מן האוטובוס החוצה, בשל עוצמת הפיצוץ\", מסר דרור והוסיף כי \"לא ניתן היה להיכנס לאוטובוס כיוון שהיה בוער כולו. אני עצמי נכוויתי בראש בשעה שפיניתי מן המקום פצועה\".