ליברמן: למצות את הדין עם "החוליגנים מיצהר"

שר החוץ תקף את משחיתי מוצב צה"ל ליד יצהר, "על מערכת אכיפת החוק למצות עם הפורעים הללו את מלוא חומרת הדין".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בניסן תשע"ד

ליברמן: למצות את הדין עם "החוליגנים מיצהר"-ערוץ 7
השר אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

שר החוץ, אביגדור ליברמן, תקף הערב (שלישי) בדף הפייסבוק האישי שלו את משחיתי מוצב חיילי המילואים סמוך ליצהר, ואף כינה אותם "חוליגנים".

"מי שמתפרע ופוגע בחיילי צה"ל ובאנשי כוחות הביטחון, כמו שעשו החוליגנים ביצהר - לא רק שהוא לא חלק מהמחנה הלאומי, הוא גם לא ציוני ופוגע בהתיישבות ובמדינת ישראל יותר מכל אוייבינו", כתב ליברמן.

"על מערכת אכיפת החוק למצות עם הפורעים הללו את מלוא חומרת הדין", הוסיף שר החוץ.

עשרות תושבים מיצהר התעמתו הלילה עם כוחות הביטחון והרסו מוצב צבאי של חיילי מילואים ששמרו במקום.

כוחות הביטחון דיווחו כי המפגינים גם יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון ושרפו צמיגים. העימותים החלו לאחר שכוחות הביטחון הגיעו לישוב והרסו חמישה מבנים במקום.

קצין בכיר בגזרת יו"ש התייחס בצהרים (שלישי) בשיחה עם כתבים צבאיים לאירועים לפנות בוקר בישוב יצהר כשבמהלך הריסת הבתים בישוב הגיעו נערים למוצב סמוך וזרעו בו הרס.

"אנחנו בתעסוקה מבצעית מזה שלושה שבועות. לפנות בוקר הגיעו כחמישים איש למוצב המגן על הישוב יצהר ממערב- מוצב הבולם נתיבי חדירה של מחבלים לישוב. במוצב שהו אותה שעה שישה לוחמים והפורעים השחיתו את כל מה שהיה במוצב, דלקים, סולר, חימום, גז ואמצעים נוספים". הקצין מבהיר כי בשום שלב לא נפגעו חיילים.

על תגובת החיילים ואי מניעת האירוע אמר הקצין, "למרות שהפורעים השחיתו כל מה שהיה בתוככי המוצב, החיילים לא הוכנו למצב כזה ולא היו ערוכים למצב כזה שבו יהודים יתקפו חיילי צה"ל".