הוט מובייל
הוט מוביילערוץ 7

ההסתדרות היא הארגון היציג בקרב עובדי הוט מובייל, כך הודיע הבוקר (רביעי) אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, למנכ"ל החברה ישעיהו רוזנברג. כ-540 עובדי הוט מובייל התאגדו השבוע, לאחר שקרוב למחציתם כבר חתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות.

במקביל, ההסתדרות ביצעה בימים האחרונים מספר פניות אזהרה להנהלת הוט מובייל על מנת להתריע בפני הדרג הבכיר על ביצוע פעולות בלתי חוקיות, לכאורה, אשר נועדו לסכל את מהלך ההתארגנות.

שלשום, כך למשל, זימנה הנהלת החברה את שלושת מובילי ההתארגנות לשיחות בהולות, במהלכן עודכנו הפעילים כי עקב צעדי התייעלות, עומדות בפניהם שתי אפשרויות: להגיע לשימוע לפני פיטורים שעתיד להתקיים בשיטת "מהיום למחר" או לפרוש מרצון. לא למותר לציין כי העובדים – מוערכים ובעלי ותק רב בחברה - זומנו לשיחות ההבהרה יממה אחת בלבד לאחר שקיימו ישיבה מכרעת בענייני ההתארגנות.

בפנייה נוספת שהועברה מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי, ההסתדרות התריעה בפני החברה גם על החשדות המבוססים לגבי מעורבות בלתי חוקית של מנהלים בכירים בהוט מובייל, אשר החלו להתחקות אחרי מי שפועל לצירוף עובדים לשורות ההסתדרות וניסו למנוע זאת. כמו כן, על פי החשד, החברה הפעילה את מרותה וסמכותה על מנת לגרום לעובדי החברה להצטרף לארגון עובדים אחר שישמש כארגון מטעם.

אתמול כאמור, הגיע לסיום תהליך ההתאגדות של העובדים בהסתדרות. במכתב ההודעה על היציגות, ניסנקורן הדגיש את תקוותו לכינון יחסי עבודה פוריים וטובים בין נציגות העובדים המוסמכת כדין לבין החברה.

אבי ניסנקורן אמר הבוקר: "אני מבקש לברך את עובדי הוט מובייל על הנחישות והלכידות שהפגינו במהלך ההתארגנות. על החברה להקשיב לרצונם של העובדים, להכיר בהתארגנות כחוק ולפתוח במו"מ מיידי על ההסכם הקיבוצי".

נציגי ועד הפעולה בחברת הוט מובייל מסרו הבוקר: "ההחלטה להתאגד נובעת מתוך הרצון שלנו לשפר תנאים, לדאוג לזכויות העובדים ולהבטיח ביטחון תעסוקתי. אנו קוראים להנהלה לשבת איתנו להידברות, ומתוך דאגה לעתיד החברה – לעגן בהקדם את ההסכמות בינינו בהסכם קיבוצי".

ניסנקורן, שקיים אמש פגישה גם עם עובדי פרטנר, הוסיף: "אני רוצה לחזק בהזדמנות זו גם את עובדי פרטנר שנמצאים כעת בעיצומו של תהליך ההתארגנות. ועד הפעולה בפרטנר הוא עובדה קיימת וזו רק שאלה של זמן - ולא הרבה זמן - עד שיושלם תהליך ההתאגדות".