"דרך הזכרון" - לאורך כביש 60

300 מתושבי קריית ארבע ובנימין עמדו בצמתים מרכזיים בהם התרחשו פיגועי טרור. "בצידי הדרך מוטלים מתינו ובחרנו לא לשכוח אותם".

בן שאול , א' באייר תשע"ד

דרך הזיכרון
דרך הזיכרון
הלל טיירי

כשלוש מאות תושבי ותלמידי המועצה האזורית מטה בנימין, בית אל וקריית ארבע השתתפו היום (חמישי) במיזם "דרך הזיכרון" המתקיים זו השנה הרביעית.

במסגרת המיזם, עמדו הבוקר משפחות שכולות, יחד עם מאות תושבי קריית ארבע, בית אל ובנימין, וכן תלמידות מאולפנת עפרה ואולפנת רעיה בבית אל, בצומת קרית ארבע ובצמתים מרכזיים בבנימין- צמתים בהם התרחשו פיגועי טרור ורבים מתושבי בנימין וחיילי צה"ל קיפחו בהם את חייהם.

בכל אחד מן הצמתים, ערכו בנות האולפנה טקס זכרון סמלי לזכר הנופלים במקום. בנות האולפנה קראו פרקי תהילים לזכרם של הנופלים, וכן קטעי זיכרון הקשורים לכל אותם חללים.

ראש המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה אמר כי  "מרגש לראות איך הדור הצעיר לוקח חלק פעיל בזיכרון של ארועים ואנשים שחיו והתרחשו לפני שנים רבות. העמידה הזו לאורך כביש 60, בנקודות בהן נגדעו חייהם של כל כך הרבה מתושבי בנימין וחיילי צה"ל מהווה זיכרון חי שבוודאי ישפיע ויעצב את עולמן של הבנות ואלו שצפו בהן היום, ויהפוך לחלק בלתי נפרד מתרומתן ועשייתן למען מדינת ישראל ועם ישראל".

ראש האולפנה בעפרה, אביה ששר, הוסיף כי "בצידי הדרך מוטלים מתינו ובחרנו לא לשכוח אותם, אלא לעצור את מירוץ החיים שלנו כדי לזכרם ולכבדם. אנו רואים בכך חובה ציונית ומבקשים לומר לעצמנו ולסובבים אותנו- הזכרון הוא ציר החיים שלנו, וההתכנסות ביחד היא הדרך שלנו".

באולפנה בעפרה מתכננים בשנה הבאה להגדיל את מקומות ההתייחדות לצמתים נוספים בארץ ולשתף עוד בתי ספר במיזם זה, מתוך רצון ליצור שרשרת אנושית של זיכרון, ציונות ותקווה. 

צילום: הלל טיירי