מרכזים לפני חלוקה
מרכזים לפני חלוקהרמי טוויטו, הבית היהודי סניף גליל

בני נוער ממושב הזורעים, והישובים נוה עובד ואילניה, התכנסו אתמול (שלישי) למבצע 'קמחא דפסחא' של סניף מרחבי גליל של הבית היהודי. חבילות המזון שנאסף הועברו לנזקקים באזור הצפון.

"הפעולה היוותה פתיחה לפעילות הנוער של הסניף שהיה בה גם נעשה וגם נשמע...", אומרת יו"ר הסניף, דתיה יצחקי.

הרב יוני דון יחיא, רב הזורעים, בירך את הנוכחים והדגיש את נושא הנתינה שהוא מהות קמחא דפסחא. בדבריו הדגיש את מוטיב האחדות בעם ישראל כבסיס להבטחת "והיא שעמדה לאבותינו ולנו", הבטחת נצחיותו של עם ישראל. "קיומו של העם תלוי באחדותו ונדבך חשוב שלו הוא הנתינה איש לרעהו", אמר הרב דון יחיא.

יוסי כהן, מזכיר הסניף ומרכז פעילות נוער הסניף, הציג את העקרונות לפעילות הנוער והדגיש כי מפלגת "הבית היהודי" שואפת לאחד את כל חלקי העם במטרה המשותפת של ארץ ישראל כמדינה יהודית ומורשת ישראל. "מעורבות בני הנוער בעשייה המדינית חשובה, כך שבעוד שנה שנתיים כבעלי זכות הצבעה תוכלו להשפיע על קידום המדינה".

דתיה יצחקי, יו"ר הסניף, הודתה לכל מי שבפעילותו אפשר את קיומו של המבצע, בין השאר גם ניר אורבך, מנכ"ל המפלגה, לירון הראל, מקיבוץ לביא, שארגן את תוספת הירקות מקיבוץ שלוחות ויישובי הגולן, מאיר אבנעים מ"חסלט גוש קטיף", שתרם את החסה והכרפס.. ובעיקר לבני הנוער.