"אין לארה"ב להתערב בבנייה בירושלים"

סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן: גורמים בממשלת ישראל מנחים את הוועדה המחוזית לא לאשר בניית אלפי יחידות בירושלים.

בני טוקר , ט' בניסן תשע"ד

"אין לארה"ב להתערב בבנייה בירושלים"-ערוץ 7
סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן
צילום: פלאש 90

סגן ראש עיריית ירושלים ומ"מ יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, מאיר תורגמן, תוקף את דבריו של ג'ון קרי נגד ישראל.

בראיון ליומן ערוץ 7 אמר תורג'מן כי הדברים של מזכיר המדינה קרי, כאילו הבנייה בשכונת גילה גרמה לפיצוץ השיחות, היא אמירה חמורה שאסור לעבור עליה בשתיקה, "שכונת גילה היא שכונה לגיטימית בירושלים כמו שאר השכונות. גילה זה לא מעבר לקו הירוק, שכונת גילה על 40 אלף תושביה, היא במרחק שתי דקות מצומת פת ומלחה. כמו שאנחנו לא מתערבים בבניה בארה"ב שהם לא יתערבו בבניה שלנו".

לדבריו, ממשלת ישראל ממשיכה להיכנע לתכתיבים האמריקאים ומעכבת בניית אלפי יחידות דיור בעיר, "יש גורמים בממשלה שמפחדים להתעסק עם האמריקאים. בשכונת גילה אמורים לקום עוד 920 יחידות דיור מעבר ל-700 יחידות. אבל הוועדה המחוזית מקבלת הנחיות מגורמים בממשלה לעכב תכניות".

"לא רק בגילה תכניות מעוכבות, גם בשכונת הר חומה, פסגת זאב ורמת שלמה. לאן רוצים בדיוק שהזוגות הצעירים ילכו, גם ככה אין לנו עוד הרבה עתודות קרקע".

תורג'מן טוען כי מתנהלים כל הזמן מגעים עם ראש הממשלה, אך התכניות ממשיכות להיתקע, "ראש העיר נפגש עם ראש הממשלה אך אנחנו לא מקבלים תשובות ברורות. האם מישהו מעלה על דעתו שגילה היא שכונה מעבר לקו הירוק, אני מציע לאמריקאים להניח לנו".

הוא סיפר כי ביום שני האחרון הוא נפגש עם שר הפנים גדעון סער, "הוא אמר לנו מפורשות: תעשו כל מה שניתן כדי לבנות בירושלים, במערב העיר, בדרום העיר ובכל מקום ואני אסייע בידכם, אבל בנתיים זה קול כמעט בודד בממשלה".