מיכאל פואה: שר הביטחון נוהג כמו נער גבעות

איש "מנהיגות יהודית", מיכאל פואה, מטיל את מלוא האחריות לאירועים ביצהר על ראשי מערכת הביטחון, ולא מוותר גם להנהגת ההתיישבות.

נתנאל כ"ץ , י' בניסן תשע"ד

חייל סורר. יעלון בבקעת הירדן
חייל סורר. יעלון בבקעת הירדן
צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון.

איש תנועת "מנהיגות יהודית", מיכאל פואה, מטיל את האחריות לאירוע המתגלגל בישוב יצהר דווקא על שר הביטחון יעלון וראשי מערכת הביטחון.

"האחראים בעיני לאירועי "תג מחיר" ההולך ומתעצם ביצהר הם ראשי מערכת הביטחון", קובע פואה, "כאשר שר הביטחון נוהג כמו נער גבעות אבל במקום לרסס כתובת או לנקב צמיג הוא הורס בתים, הוא משחק לידם של נערי 'תג מחיר'".

לדבריו, "התגובות המטופשות שריח אנטישמיות עולה מהם של השר לביטחון פנים והנשיא כנגד ציבור שלם, מוכיחות שעדיין לא למדנו כלום. במשך שנים המשטרה נלחמה בחרדים בכביש בר אילן, עד שבא קהלני כשר לביטחון פנים והוכיח שאפשר אחרת, התברר שבעצם המשטרה היא הסיבה המרכזית לכל המהומה".

"ערב הגרוש מגוש קטיף הלכו עלינו אימים והסיתו כנגד ציבור שלם שהוא אלים, בסופו של יום האכזריות והאלימות הייתה של מי שהרסו בתים וחיים בלי שום סיבה, ובשקר ובמרמה הבטיחו סידור לכולם וזרקו אותם לכלבים", הוסיף פואה.

פואה מזהיר כי "שתיקת הכבשים של ראשי הציבור ביו"ש", וההסכמה בשתיקה להתנהלות המחפירה והמפלה של המדינה מול תושבי יצהר מתוך מחשבה ותקווה שאם ניישר קו נגדם ימחלו לנו, תעלה להתיישבות ביו"ש במחיר כבד".

"לא חייבים להסכים לדעותיהם של תושבי יצהר ולא חייבים להסכים למעשים של חלק מהם, אבל אנחנו הציבור לא אחראים עליהם. על המשטרה לאתר אותם ולהעמיד אותם לדין כפי שמקובל במדינת חוק. אנחנו כן אחראים לכך ששר הביטחון לא ינהג כמו בריון רחוב שהורס ושובר בלי אבחנה כי מישהו הרגיז אותו, ופוגע באזרחים ללא אבחנה ובלי משפט", קובע פואה.

"את מלחמת האחים הזו צריך להפסיק, על כיסא המבוגר האחראי אמור לשבת שר הביטחון, כרגע הוא לא שם", חותם פואה את דבריו.