השר נפתלי בנט
השר נפתלי בנט ניסים לב
יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, הודיע הערב (חמישי) כי המפלגה תפרוש מהקואליציה אם ישוחררו מחבלים ישראלים במסגרת הסכם להארכת המשא ומתן המדיני.

"ישראל עומדת בימים האחרונים בפני מצב חדש, וזאת עם פנייתם של הפלסטינים לאו"ם אשר הפרה ברגל גסה את כל ההסכמות עימם מאז הסכמי אוסלו ועד עתה. העיסקה המתגבשת, באם תכלול בתוכה שחרור רוצחים בעלי אזרחות ישראלית, היא פגיעה בריבונות הישראלית, ולא רק זאת - אלא שהיא נעשית כאשר הפלסטינים לא משכו את בקשות הצטרפותם הבינלאומיות", אמר בנט.

השר בנט הבהיר כי במידה ותובא בפני הממשלה הצעה לשחרור רוצחים ישראלים, "הבית היהודי תתנגד להצעה. במידה וההצעה תעבור - הבית היהודי תפרוש מהממשלה אשר משחררת רוצחים בעלי אזרחות ישראלית. עד כאן.

יו"ר הבית היהודי הוסיף כי ''בערב זה של חג הפסח, חשוב לזכור כי יצאנו מעבדות לחרות כדי שנוכל לנהל בישראל מערכת חוק ומשפט, אשר תגן על אזרחי ישראל - ולא מערכת אשר נסחטת ע"י חבורת טרוריסטים ומשחררת את אזרחיה הרוצחים."

"זהו מעשה סחיטה וכניעה לטרור שלא נוכל להשלים עימו", תיאר שר הכלכלה, "זהו סף המינימום של הכבוד הלאומי ולא נוכל להשלים עם רמיסתו. אני מאחל לאזרחי ישראל חג פסח כשר ושמח, ומקווים שאחינו יהונתן פולארד ישוחרר מהכלא במהרה, ולא בעסקאות שאינן מוסריות כמו זו שמוצגת כעת", הודעת השר בנט.

מוקדם יותר גילה בכיר בוושינגטון כי עסקת פולארד הכוללת שחרור מחבלים תצא בימים הקרובים לפועל.

על פי הדיווח, כחלק מהעסקה, אבו מאזן יקפיא חלק מהאמנות לאו"ם עליהן חתם, ישראל תשחרר מחבלים ותקפיא את הבנייה ביו"ש וארצות הברית תשחרר את יהונתן פולארד.

גורמים פלסטינים הדגישו בימים האחרונים כי הרשות לא תתפשר בסוגיית שחרורם גם של 14 המחבלים הערבים-ישראלים, מנגד בירושלים לא שללו את שחרורם והבהירו כי יתקיים דיון מורחב בנושא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו