בית השלום אוכלס ביהודים - התיעוד המלא

עסקת המכירה הושלמה ושר הביטחון אישר: המשפחות היהודיות נכנסו לבית השלום בחברון. הרב דב ליאור קבע את המזוזה.

חזקי ברוך, חברון , י"ג בניסן תשע"ד | עודכן: 10:36

בשעה טובה: המשפחות היהודיות נכנסו (ראשון) ל"בית השלום" בחברון, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי הושלמה עסקת המכירה ושר הביטחון אישר את כניסת המשפחות.

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, חה"כ אורית סטרוק ויריב לוין, בירכו על אכלוס בית השלום ואמרו כי מדובר בהרחבה משמעותית של ההתיישבות היהודית בעיר האבות, "בניצחון הצדק על החוק האנטישמי של הרשות הפלשתינית האוסר למכור קרקעות ליהודים, ובפריצת דרך להמשך רכישת בתים וקרקעות בכל מרחבי ארץ ישראל".

ראש מועצת קרית ארבע חברון, מלאכי לווינגר, ברך על כניסת המשפחות לבית השלום. "בערב פסח נסגר המעגל ומשפחות חדשות נכנסות לגור בשכונה חדשה בעיר האבות".

"אנו מקווים שכניסה זו תהווה מפתח להמשך קניין ובניין בקרית ארבע חברון ובכל הארץ. החלטת בית המשפט וכניסת המשפחות לבית מהווים ניצחון כנגד מי שפועל כנגד ההתיישבות היהודית, ובית המשפט הוכיח זאת בהחלטתו האמיצה הראויה והצודקת", הוסיף לווינגר.

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, אמר כי "אין לך מועד יותר צודק ונכון, בערב חג החירות, לאשר את הרכישה ולאפשר ליהודים לגלות את חירותם בארץ ישראל ברכישת אדמות וקרקעות. ברוך ה' שאחרי חמש שנות מאבק משפטי, הצדק יצא לאור ומערכת המשפט הכירה בצדקתם של הרוכשים היהודיים של הבית". 

הרב בן דהן התייחס גם לפיצוץ המשא ומתן המדיני ולדברים החריפים שהשמיעה שרת המשפטים ציפי לבני נגד מפלגת הבית היהודי. "ההשתלחות של ציפי לבני מגלה את הנואשות שלה מהתהליך המדיני. גם היא מבינה שאין תוחלת לשיחותיה המרובות ועכשיו היא מחפשת אשמים בכך במקום לראות את אי נכונותם של הפלסטינים". טוען....