אנשי קבע מעורבים בגניבת אמל''ח

טיל לאו נמכר לארגוני פשיעה ב-900 ש''ח, לבנת חבלה ב-200 ש''ח ורימון רסס נמכר תמורת 100 ש''ח בלבד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ד

אנשי קבע מעורבים בגניבת אמל''ח-ערוץ 7
חלק מטילי הלאו שנתפסו
דוברות המשטרה

המשטרה עצרה שמונה בני אדם, ביניהם שלושה נגדים בשירות קבע וחייל בשירות סדיר, בחשד שגנבו אמצעי לחימה מבסיסי צה"ל ומכרו אותם לארגוני פשיעה. 

במהלך פשיטה שביצעו חוקרי ימ"ר נגב על רכבו של אחד החשודים, נחשפה כמות גדולה של אמצעי לחימה, בהם 50 לבנות חבלה, 30 רימוני רסס ועשרה טילי לאו, אשר היו מיועדים להימכר לעבריין מוכר בדרום הארץ.

טיל לאו נמכר לעבריין ב-900 ש''ח בלבד, והוא ביקש למכור אותם בשוק לאחר מכן ב-25 אלף ש''ח לכל יחידה. לבנות חבלה נמכרו ב-200 ש''ח כל אחת, והעבריין היה מוכר אותן לארגוני פשיעה ב-5,000 ש''ח ליחידה. כל רימון רסס נמכר לעבריין תמורת 100 ש''ח בלבד ונמכר לאחר מכן ב-5,000 ש''ח.

''סיכלנו פיגועים פליליים", אמר מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי. ''שמנו את ידינו על עשרה טילי לאו, דקות ספורות לפני שעשו את דרכם לארגוני הפשיעה לטובת פיצוצים, חיסולים ואירועים פליליים. מדובר בטילים בעלי חומר נפץ תקני ששימוש בהם היה גורם לאבדות רבות בנפש ולנפגעים רבים", סיפר.

ניצב הלוי הדגיש כי הקלות הבלתי נתפסת בה נגנבים ונסחרים אמצעי לחימה רבים תמורת בצע כסף, מדאיגה ומקוממת. ''אנו במחוז הדרומי של המשטרה פועלים בשיטות רבות, שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, הפעלת אמצעים תוך מיפוי ומיקוד מודיעין על כלל בסיסי צה"ל והמתקנים הביטחוניים הנמצאים בגזרתנו".

לפני כחודשיים טען מפכ''ל המשטרה, יוחנן דנינו, כי רבים ממטעני החבלה שמגיעים לעבריינים - מקורם בצה''ל. "הבעיה כאן היא לא רק המשטרה - למשל זמינות המטענים. רוב המטענים הם מטענים תקניים - בדרך כלל מקורם מצה"ל. אנחנו כמובן בשיתוף פעולה הדוק עם הצבא, מנסים לראות איך למנוע את זליגת המטענים".

במהלך ביקור בתחנת משטרת עכו סיפר המפכ''ל כי "זה קורה כבר הרבה שנים אבל זה הולך ומתרחב. בתקופה האחרונה רואים מספרית, מטענים שבמרבית המקרים מקורם מצה"ל".