נמשכת המחאה בשדרות נגד הופעת אייל גולן

בשדרות נמשכת המחאה נגד הזמנתו של אייל גולן כאמן המרכזי באירועי יום העצמאות. "פנינו לאנשי עירייה ועד עכשיו קיבלנו רק תירוצים".

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ד

נמשכת המחאה בשדרות נגד הופעת אייל גולן-ערוץ 7
משעה את עצמו. גולן
פלאש 90

תסיסה בעיר שדרות סביב ההחלטה להזמין את הזמר אייל גולן כאורח המרכזי של אירועי יום העצמאות המתוכננים על ידי העירייה.

בהמשך לכתבה בערוץ 7 ביום שישי האחרון, שוחחנו עם יוסף רחימוב, מתושבי העיר ומיוזמי המחאה והדרישה מהעירייה לבטל את המופע.

"מרגע היוודע דבר ההודעה על המופע המתוכנן נעשו פניות לחברי מועצה, לאנשי עירייה ולראש העיר כדי להביע את סלידתנו מהגעתו של הזמר, על כל מה שהוא מייצג", אומר רחימוב הרואה בדמותו של גולן מנוגדת לערכים אותם מבטאת העיר שדרות ואותם מבטאים תושביה של העיר – רעות, אחווה, חוסן וגבורה אמתית, כלשונו.

רחימוב מספר כי הפניות שלו ושל שאר מארגני המחאה התקבלו באהדה ואף בתמיכה אצל אנשי העירייה והמועצה והיו שהבטיחו להעלות את הסוגיה בפני ראש העירייה אך לפי שעה "קיבלנו רק תירוצים, החל מהחובה לשלם קנסות על ביטול אירוע דרך אמירה שהזמר נותר זכאי ומי אנחנו שנחליף את בית המשפט, ועד תירוצים דומים אחרים".

בדבריו מזכיר רחימוב את ההחלטה שהתקבלה, להערכתו בקלות רבה, בעיריית חיפה לבטל את הופעתו של גולן ביום העצמאות. הוא מציין כי ההחלטה התקבלה בהסכמה בטין הצדדים וללא סיבוך מיוחד של קנסות, לפחות לא לפי הפרסומים. רחימוב קובל על כך שבמענה שקיבלו המוחים מהעירייה לא נאמר אפילו שמהלך הביטול נבדק על ידי העירייה.

עוד מוסיף רחימוב ומציין כי הוא עצמו אמנם אדם שומר מצוות החבר במיזם 'אפיקים בנגב' אך התמיכה לה זוכה המחאה שהוא בין מוביליה מגיעה מכלל האוכלוסייה שבעיר, "מהרגע שיצאה הצעקה יש לנו תמיכה מקהלים שונים, דתיים וחילוניים, אשכנזים ומזרחיים".

רחימוב מדגיש כי המחאה אינה מכוונת באופן אישי כלפי ראש העיר, אלון דוידי, שהוא עצמו ורבים אחרים שמחים בבחירתו ובתפנית שהוא מוביל בעיר. המחאה מתמקדת בהחלטה המסוימת של הזמנת הזמר ולא מעבר לכך. "הזמר הזה הוא מודל לחיקוי ומעדיו מהווים מודל לבני הנוער".

כשנשאל רחימוב כיצד כמי שמכיר באופן אישי את דוידי הוא מפרש את ההחלטה מלכתחילה, הוא מציין כי להערכתו לא דוידי כראש עיר עסוק וטרוד במלאכת הפרחת השממה מטפל בזימון אמנים, ולהערכתו מתוך הכוונה להביא אמנם מהשורה הראשונה לתושבי העיר מישהו קיבל החלטה שגויה.

רחימוב מתקשה לנחש כיצד יגיב הציבור בשדרות במידה והמחאה תיכשל ואם יהיו שידירו את עצמם מהאירוע כדי למחות ברגליים. הוא מציין כי באירוע יופיעו אמנים נוספים שאין כוונה לפגוע בהם וכי מתחם ההופעה יכלול הפנינג גדול שלא בטוח שהציבור ידיר את עצמו ממנו רק כדי להביע מחאה מול הופעתו של אייל גולן, אך "אם הוא יופיע ואם לא את חובתנו המוסרית להביע סלידה ממעשיו אנחנו ממצים עד תום. גם אם הקהל יגיע זה לא יטהר את מעשיו".

כשנשאל אם צפויה אולי הפגנה או משמרת מחאה מול ההופעה אמר רחימוב כי האופציות כולן פתוחות והדברים עדיין אינם ברורים ולפי שעה קיימות התנצחויות בכתב בין המוחים לתומכי הזמר. עם זאת אמר כי במידה ותהיה מחאה שכזו הרי שהוא עצמו יהיה בה.