חצי גמר ליגת האלופות יוצא לדרך

ריאל מדריד תפגוש את גוואדיולה ובאיירן. אתלטיקו תתמודד מול צ'לסי של מוריניו. מי יגיע לליסבון? מי יניף את הגביע?

מאור יפרח , ט"ז בניסן תשע"ד

אתלטיקו מדריד
אתלטיקו מדריד
רויטרס

לאחר שנשלמה תמונת העולות לחצי הגמר, נערכה היום ההגרלה. כבהגרלת רבע הגמר, גם הגרלת החצי נערכה בניון שבשוויץ וגם הפעם לואיס פיגו הפורטוגלי הוא זה שהוציא את כדורי ההגרלה.

ריאל מדריד – באיירן מינכן

זהו בעצם הגמר האולטימטיבי שהיה יכול להתרחש. שתי הקבוצות הטובות ביותר באירופה כיום, יחד עם חומר השחקנים מהטובים ביבשת מוכנים ומזומנים לספק לנו את הצגת הגמר כבר בחצי.

מאמן באיירן, פפ גווארדיולה, רוצה להירשם יחד עם קבוצתו כקבוצה הראשונה שלוקחת שני גבעים שנה אחר שנה. מלבד זאת, פפ אימן בעבר הלא רחוק את ברצלונה. יחד עם ברצלונה לקח כמעט את כל התארים הספרדים על ראשה של ריאל מדריד, ודאי שפפ ישמח לחזור ולקחת עוד תואר על חשבון ריאל.

מאידך, בריאל רוצים מאד את גביע האלופות העשירי לארון שלהם. יתרה מזאת, בריאל רוצים מאד לנקום בבאיירן על ההדחה לפני כשנתיים בפנדלים, גם אז זה התרחש בשלב חצי הגמר.

אתלטיקו מדריד – צ'לסי

שתי הקבוצות שלא נספרו בשום שלב כמעומדות להגיע לגמר בליסבון. אחת מהם ודאי תגיע. אתלטיקו עוברת עונה מדהימה כאשר היא עדיין במקום הראשון בליגה הספרדית ואחרי שהדיחה את ברצלונה מהאלופות. יש מי שכבר חולם במדריד על זכייה היסטורית ראשונה אי פעם בליגת האלופות.

צ'לסי רוצה וחולמת על גביע שני בהיסטוריה, לאחר שאת הגביע הראשון לקחה לפני שנתיים מול באיירן. לצ'לסי יש את מוריניו שרוצה להיזכר כמאמן שלקח שלושה גבעים עם שלוש קבוצות שונות (לפני כן הוא עשה את זה עם פורטו הפורטוגלית ואינטר האיטלקית).

אתלטיקו וצ'לסי, נפגשו בסופר קאפ האירופי לפני שנתיים. כאשר אתלטיקו זוכה בליגה האירופית וצ'לסי זוכה בליגת האלופות. זה נגמר לא נעים בכלל מבחינתה של צ'לסי, הפסד מביך 1-4 לאתלטיקו. בלונדון ישמחו לנקום.

נציין פרט מעניין, בכל שבע העונות האחרונות בליגת האלופות, ברצלונה זוכה שלוש פעמים בגביע. כשהיא לא זוכה, הקבוצה שמדיחה אותה, היא זו שבסופו של דבר לקחה את הגביע. זה התחיל עם מנצ'סטר יונייטד המשיך עם אינטר של מוריניו ב- 2010, גם צ'לסי של רוברטו די מתיאו הדיחה את בארסה ב- 2012 ולקחה גביע. עונה שעברה הייתה זו באיירן מינכן.

האם השנה אתלטיקו מסוגלת לעשות זאת? התשובה תהיה בליסבון ב-24 למאי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il