ראש העירייה מחמולת הרוצחים והשלטים עדיין כאן

בבקה אל גרביה הוצבו שלטי ענק ובהם פניהם של המחבלים הרוצחים העשויים להשתחרר ולצידם דברי הלל ושבח. ואיפה הרשויות? והמשטרה?

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ד

ראש העירייה מחמולת הרוצחים והשלטים עדיין כאן-ערוץ 7
מחכים שם לרוצחים
אלמגור

בבקה אל גרביה, כך נראה, נערכים לקבלת פניהם של המחבלים הערבים-ישראלים העשויים להשתחרר בפעימה הרביעית לאחר חג הפסח במידה ואכן תצא התכנית הנרקמת לפועל.

כחלק מההיערכות לקבלת פניהם של המחבלים נתלו שלטי ענק ובהם דיוקנותיהם לצד דברי שבח והלל בנוסח "אתם השחר של המחר" ועוד. בין המחבלים המצולמים בשלטי החוצות גם חוטפיו ורוצחיו של חייל צה"ל משה תמם הי"ד. בני משפחתו הגישו תלונה למשטרה וארגון 'אלמגור' ועורך הדין נפתלי ורצברגר פנו לרשויות בדרישה לחקירה ובירור זהותם של העומדים מאחורי שלט התמיכה בטרור.

בראיון ליומן ערוץ 7 מספר עו"ד ורצברגר על שלטי העניק שנתלו בכניסות לבקה אל גרבייה, שלטים שמשמעותם קבלת פנים של גיבורים הנערכת למחבלים הרוצחים וזאת אל מול שתיקה רועמת של רשויות האכיפה.

ורצברגר מזכיר בדבריו שהדברים נעשים בשטחה הריבוני המוחלט של מדינת ישראל ולא באזורי רמאללה או שכם. עוד הוא מדגיש כי לא ניתן לתרץ את תליית השלטים במעשה פרטיזני של אדם אחד שכן השלטים לא נתלו בבתיהם של המחבלים אלא בשטח ציבורי עירוני בולט לעין, שטח שבו המשטרה אמורה הייתה לאכוף את החוק ולהסיר את השלטים באופן מיידי. להערכתו לו היה מדובר בשלטים במגזר היהודי בתוך דקות אחדות היו האחראים מאותרים ונשלחים אל מאחורי סורג ובריח.

לצד התלונה שהוגשה במשטרה שיגרו 'אלמגור' ומשפחת תמם מכתבים גם לשר לביטחון פנים, לשר הפנים ולשרת המשפטים ובו הם מפרטים את תלונתם ודרישתם. במכתבם הם מזכירים את הסעיף הרלוונטי מחוק מניעת טרור ולפיו אין לבטא ולפרסם דברי שבח או אהדה לטרור.

הרוצחים המצולמים הם רושדי אבו מוך, איברהם אבו מוך, איברהם בייאדסה ווואליד דאקה. זאת כאשר לצד תמונותיהם נכתב "היום אתם ומחר כל שבויינו". במכתבו מדגיש ארגון 'אלמגור' את הביטוי 'שבויים' בהתייחס למחבלים רוצחים המרצים את עונשם בכלא: "לאמור מדובר בשבויים לגיטימיים של צבא סדיר שנלחם משערי בקה אל גרביה בישראל".

עוד נכתב במכתב 'אלמגור' כי "בני משפחתו של החייל תמם רצו ללכת היום להוריד את השלטים. אך ייעצנו להם בהכירנו את הלהיטות של שר המשטרה והמערכת המשפטית לטפל ביהודים שלוקחים את החוק לידיהם-גם אם מדובר בסערת נפש של משפחות שכולות -שלא לעשות כן. אבל כדי למנוע כל התפתחות בכוון זה ולמען לא להעמיד למבחן את בני המשפחה, אנו מבקשים מכם להפעיל את החוק, להוריד את השלטים ולפתוח בחקירה כנגד תוליהם".

"אנו תובעים להורות לראש מועצת בקה אל גרביה לשגר מיידית את עובדי העירה על מנת להסיר את המודעות הבלתי חוקיות", כותבים ב'אלמגור' ומצינים במכתבם כי ראש העירייה הוא בן לחמולה אליה משתייכים רוצחי החיים משה תמם. לדברי ורצברגר עובדה זו מחזקת את החשד שמדובר ביוזמה מכוונת וגם את העובדה הזו על המשטרה ופרקליטות המדינה לחקור.

"לא יתכן שהעירייה אשר מקבלת תקציבים מהמדינה כנגדה וכנגד חייליה פעלו הרוצחים, לא תבצע מהלך אקטיבי להסרה מיידית של המודעות המהללות את הרוצחים", נכתב בפנייה ליועץ המשפטי לממשלה.

שלט נוסף בבקה אל גרביה. באדיבות: אלמגור