ליברמן מבטיח: אום אל פאחם תהיה ברש"פ

"אני יכול להבטיח שאום אל־פחם תהיה חלק מהמדינה הפלשתינית ולא ממדינת ישראל", כותב השר ליברמן בעקבות הפגנה שהתקיימה בעיר אתמול.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשע"ד

מבטיח. ליברמן
מבטיח. ליברמן
פלאש 90

שר החוץ, אביגדור ליברמן, חוזר ומציג את עמדתו המדינית ולפיה ערביי ישראל ישולבו ברשות הפלשתינית.

בתגובה לאירועי אום אל פאחם האחרונים כתב השר ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא מבטיח ש"אום אל־פחם תהיה חלק מהמדינה הפלשתינית ולא חלק ממדינת ישראל.

את תגובתו פרסם ליברמן בעקבות ההפגנה שקיימו מאות מתושבי או אל פאחם לאחר שהוצתה דלת מסגד בעיר ועליה נכתב 'ערבים החוצה'. לטעמו של השר ליברמן מדובר במפגן הסתה והיחס למסיתים אמור להיות ברור ונחרץ. "אני יכול להבטיח לאותם מסיתים שנעשה הכול על מנת שבכל הסדר עתידי הם ימצאו את עצמם במקום שאליו הם שייכים", כתב ליברמן הרואה בהפגנה 'ניצול ציני של האירוע על ידי מנהיגי הציבור הערבי וחברי הכנסת הערבים'.

"מרתיח את הדם לא פחות הוא הניצול הציני של המקרה על ידי חברי הכנסת הערבים וגורמים קיצוניים אחרים במגזר הערבי, כמו השייח' ראאד סלאח וח"כ ג'מאל זחאלקה, ש'קפצו על המציאה', כאילו אין מתנה גדולה ממנה עבורם והם מנפחים את העניין בכדי להתלהם ולהסית נגד מדינת ישראל. התנהלותם רק מוכיחה שוב שהם הפכו מזמן לגייס חמישי שכל מטרתו לחסל את המדינה שבה הם חיים, ולשם כך הם מוכנים לנצל כל מקרה וכל מטורף".

עוד הוסיף ליברמן וכתב כי "אנשים אלו, כמו גם ועדת המעקב של ערביי ישראל, מעולם לא פעלו לקירוב לבבות בין יהודים לערבים ולהפגת המתח אלא רק לליבוי יצרים ולשנאה".