האדמו"ר מוויז'ניץ: אל תתייחסו לצווי הגיוס 

"הם שולחים מכתבים לבוא ולהתייצב בלשכת הגיוס... צריך לא להיבהל ולסמוך על בורא העולם. לא להתייחס כלל למכתבים שמגיעים מהם".

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשע"ד

חסידי ויז'ניץ. ארכיון
חסידי ויז'ניץ. ארכיון
פלאש 90

ממשיך בקו הקיצוני: למרות שרוב הנהגת הציבור החרדי על כלל פלגיו מורה להמשיך להישמע להנחיות הצבא ולהתייצב לצו ראשון, הבהיר אמש האדמו"ר מוויז'ניץ לחסידיו כי אין להתייחס לצו ראשון המורה על ההתייצבות הראשונית בלשכת הגיוס.

"אנשים מסתובבים עם מבוכה ובלבול, יש גזירות קשות ונוראות כאן בארץ ישראל בענייני הצבא" אמר.

"הם שולחים מכתבים לבוא ולהתייצב בלשכת הגיוס, ואם לא מתייצבים – הם מאיימים לקחת לכלא. אנשים מקבלים מכתבים, צו ראשון, צו שני, צו שלישי, וכתוב שם שהילד שלהם צריך להתייצב, והם לא יודעים מה יהיה, וכבר חושבים הנה מגיעה המשטרה לקחת את בנם למעצר".

"אז דבר ראשון, צריך לא להיבהל ולסמוך על בורא העולם... לא להתייחס כלל וכלל למכתבים שמגיעים מהם. שכל הורה יתייחס לצו כאילו הוא פתק פשוט, ולא להתייחס למכתבים של הצבא. כמובן, כמו שדיברתי קודם, צריך להרבות בלימוד התורה וכך יתבטלו הגזירות".

יש לציין כי שלש מועצות גדולי התורה החרדים לא קיבלו כל החלטה אחרת בנוגע ליחס בו יש לנקוט כלפי הצבא, כשהמשמעות היא שהציבור החרדי ממשיך להתייצב לצו ראשון. זאת, למעט פלג של חסידי הרב אוירבאך שאינו מתייצב אף לצו ראשון.