פעילות בקייטנה
פעילות בקייטנה יחידת הנוער קריית מוצקין

חופשת הפסח היא תקופה מהנה לתלמידים בבתי הספר היסודיים, האולפנות והישיבות אבל מורכבת להורי החינוך המיוחד, שצריכים למצוא תעסוקה לילדים שלהם במשך ימי החופשה בלי שקיימת קייטנה מתאימה בחלק מהערים.

ביחידת הנוער העירונית קריית מוצקין החליטו לבנות קייטנת פסח לילדי החינוך המיוחד בעיר, על מנת להקל על ההורים, התוצאה היתה מוצלחת במיוחד והקייטנה תהפוך למסורת.

"צוות יחידת הנוער ביחד עם בנות השירות ונערות 'הגשמה', תלמידות אולפנה סגולה מתנועת הנוער 'עזרא' התגייסו לטובת בניית קייטנה ייחודית לילדי החינוך המיוחד בעיר", מספרת שירלי למפל, מנהלת יחידת הנוער העירונית. "לאור העובדה שאין קייטנות המיועדות לילדי החינוך המיוחד באזור, ובעקבות פניות של מספר הורים שעובדים ולא מצאו מענה מתאים עלה הצורך בהקמת הקייטנה. בישיבה משותפת בנינו את תוכנית הקייטנה, סדנת מחשבים ב'מרכז להבה' עם פיצות, מחזה של סיפור יציאת מצרים, הכנת קערת ליל הסדר, חידון בנושא פסח ותחנות ספורט. הילדים נהנו ממשחק 'חפש את המטמון' ברחבי החי פארק, כולל בילוי במתקני הלונה פארק שנמצאים במקום, תיאטרון אספקלריה, תיאטרון בנות שירות לאומי, הגיעו בהתנדבות להצגה בשם 'ליל הסדר של נועלה', אליו גם הגיעו ילדי מועדוניות רווחה וילדים בסיכון. עבדנו הרבה מאוד לכתוב מערכי פעילות מתאימים, לתאם מול מקומות שונים ולגוון את התכנית".

האם היה פחד מצד הנוער לקיים כזו קייטנה?

"הנערות לא היססו לרגע, מבחינתם זה היה לעשות עוד מעשה טוב. כל שבוע מתקיימת פעילות לילדי הגנים השפתיים של החינוך המיוחד בהדרכת הנערות, אבל אין ספק שזה בהחלט היה מורכב, כי יש הבדל בין פעילות אחת לשבוע למשך שעה וחצי לעומת פעילות כל יום למשך מספר שעות. למרות המורכבות, הילדים הכירו אותנו ועשינו תוכנית אטרקטיבית, היה מעולה, לאור הפידבקים המרגשים שקיבלנו מההורים נראה לי שנהפוך את קייטנת הפסח לעשייה קבועה".