'כרטיס טיסה' לח"כ שקרא לשרוף צווי גיוס

צעירי הבית היהודי תקפו את ח"כ באסל גטאס (בל"ד) שמתנגד לגיוס נוצרים, קראו לו לשרוף את תעודת הזהות הישראלית ולעבור לאיראן.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ד

ההנהגה הצעירה של מפלגת הבית היהודי תוקפת את ח"כ באסל גטאס (בל"ד) שקרא לצעירים הנוצרים לשרוף את צווי הגיוס שיישלחו אליהם על ידי צה"ל.

חברי ההנהגה שלחו לח"כ גטאס כרטיס טיסה וירטואלי לאיראן והציעו לו "לעבור למדינה שבה לא יחייבו אותך להתגייס".

"לאור קריאתך לאזרחי ישראל הערבים נוצרים לשרוף צווי גיוס לצבא ובעצם למנוע את שילובם בחברה הישראלית, אנו ממליצים לך להוות דוגמה ולהיות הראשון שעושה זאת", כתבו צעירי הבית היהודי.

הם קראו לגטאס להתפטר מהכנסת, לשרוף את תעודת הזהות הישראלית ולעבור לאיראן. ''כדי לסייע לך בצעד לא פשוט זה, קנינו עבורך כרטיס טיסה מיוחד בחברת התעופה האיראנית, כדי להקל עליך את ביצוע המהלך''.

אתמול דווח כי מערכת הביטחון מקדמת שינוי משמעותי בשיטת הגיוס של הערבים הנוצרים.

צה"ל יחל בקרוב לשלוח צווי גיוס התנדבותיים לצעירים הנוצרים. כמו במגזר היהודי, גם הנוצרים יקבלו צו ראשון סמוך לגיל 16 וחצי, שיקרא להם להתייצב בלשכת הגיוס ולהתחיל את הליך הגיוס לצה"ל - בהתנדבות.

גורמים בצה"ל העריכו כי המהלך יגדיל את מספר המתגייסים הנוצרים, בהמשך למגמת העלייה החיובית בשנים האחרונות. לדברי הגורמים, אם בעבר התגייסו בין 40 ל-50 צעירים מהמגזר בכל שנתון, השנה התגייסו כמאה צעירים.