שר הכלכלה נפתלי בנט
שר הכלכלה נפתלי בנטצילום: פלאש 90

מפלגות השמאל נגד הקפאת המשא ומתן המדיני.

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, טענה כי הפסקת המשא ומתן בשל הסכם הפיוס בין פתח לחמאס חושף את הפרצוף האמיתי, כלשונה, של ממשלת נתניהו.

"במקום לראות בהסכם הפיוס הזדמנות, מענישים את אבו מאזן, מטילים סנקציות על הרשות ונותנים פרס לחמאס. נחשפו גם פניהם של לבני ולפיד, שהצדיקו ישיבתם בממשלה הפנאטית הזאת כדי לקדם הסכם שלום, ונתגלו כתומכים בקיצוניות הימנית-מתנחלית של בנט-ליברמן ושות', רק כדי להחזיק חזק בכסאותיהם ועל חשבון נאמנותם לבוחריהם".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה כי נתניהו מעולם לא התכוון להתקדם בתהליך המדיני. "הפיוס בין הרשות לחמאס היה ההזדמנות האחרונה לפתרון שתי מדינות".

"נשאר רק לברך ב'מזל טוב' את חברי הבית היהודי, חלומם התגשם היום - מדינה דו לאומית", הוסיפה רוזין, "הגיעה העת שאזרחי ישראל יידעו סוף סוף כי כל עוד ממשלת הימין הקיצוני מנווטת את דרכנו, לנצח נאכל חרב".

שרי הבית היהודי, אורי אריאל ונפתלי בנט, העניקו גיבוי מלא להחלטת הקבינט ולראש הממשלה. "הקבינט קיבל החלטה מאוזנת ונכונה לנוכח המצב החדש שנוצר", אמר בנט, "אני מגבה את ראש הממשלה שדאג לשמור על האינטרסים הנכונים של הכבוד הלאומי הישראלי ובטחון אזרחי ישראל. עם רוצחים לא מדברים".

השר אריאל אמר כי מדובר בהחלטה נכונה ובריאה, כלשונו, ששומרת על האינטרסים של המדינה. ''הרשות הפלסטינית בחרה בטרור על פני השלום ואני מחזק את ראש הממשלה וחברי הקבינט על ההחלטה הנוכחית", דברי שר השיכון.