עו"ד יגאל ארנון
עו"ד יגאל ארנוןצילום: פלאש 90

עו"ד יגאל ארנון, מהמשפטנים הבכירים בישראל, הלך אמש (א') לעולמו בגיל 84.

הלווייתו תתקיים מחר (ג') בשעה 18:00 בבית העלמין בכפר שמריהו.

ארנון, יליד תל אביב, ייסד את משרד יגאל ארנון ושות', בשנת 1958 במשרד שפתח ברחוב שלומציון המלכה בירושלים. עם השנים הרחיב את פעילות המשרד גם לתל אביב. כיום מרבית הפעילות של המשרד היא בסניף התל אביבי, במגדלי עזריאלי, הסניף הירושלמי ממקום בנחלת שבעה.

בראשית שנת 2010 נפצע בגבו בתאונה בחצר ביתו, ובעקבות ניתוח שעבר הידרדר מצבו. לאחר שהיה מאושפז תקופה ממושכת חזר לביתו עם צוות סיעודי ובני משפחה, כשהוא מונשם ואינו מתקשר עם סביבתו‏.

באתר הבית של המשרד נכתב הבוקר "יגאל הוא מורה דרכנו, מייסד המשרד ועמוד התווך שלו במשך למעלה מחמישים שנה. אנו חייבים לו חוב ענק של כבוד, ומוקירים תמיד את מקומו המרכזי בחיינו האישיים והמקצועיים ובעולם המשפט והכלכלה בישראל".

עוד נכתב "יגאל היה חבר קרוב של רבים מאיתנו, אדם מיוחד, בעל שיעור קומה יוצא דופן. חריף מחשבה, חכם, יסודי, מסור לכל סובביו, שופע חום וסימפטיה אנושית, ונכון לעזור לכל אדם. משפטן אמן, בעל כושר ביטוי ושכנוע נדיר. יגאל התווה את דרך המשרד, את אפיו, סגנונו ויכולתיו המקצועיות. הוא היה אהוב ונערץ על כולנו, ואנו כואבים מרה את לכתו. אנו משתתפים בצערם העמוק של בני משפחתו, דפנה, כרמל, ערן, שרינה והנכדים".