בנט בחנוכת הגן
בנט בחנוכת הגןצילום: הבית היהודי

השר נפתלי בנט סייר היום (שלישי) באפרת ובגוש עציון.

במהלך חנוכת מעון ילדים חדש באפרת התייחס להקפאת המשא ומתן המדיני ואמר "אנחנו נכנסים לעידן מדיני חדש בלי קשר אם השיחות תוארכנה או לא. עידן אוסלו נגמר".

לדבריו, "אנחנו נכנסים לעידן הריאלי, פרקטי יותר. צריך להתנהל בצורה טובה מול השכנים הערבים ואיך לשתף פעולה בשטח ולא בסלונים ברחבי העולם".

על הבנייה ביו"ש אמר, "כל קשירה בין בנייה בארץ שלנו ושחרור רוצחים הוא בלתי מתקבל על הדעת ותרמנו תרומה משמעותית בשבועות האחרונים לבלום את שחרור המחבלים. בלי קשר לזה צריך להמשיך בבנייה ברחבי הארץ".

בנט ביקר גם באזור התעשייה בגוש עציון ואמר, "אתם רואים פה את מפעל אלקיים ויש פה עוד עשרות מפעלים באזור. זהו אזור תעשייה כמו כל האזורי תעשייה ביהודה ושומרון, מעסיקים גם ישראלים וגם ערבים. יש סדר גודל של 26,000 פלסטינים באזורי תעשייה. הם מרוויחים שכר מינימום של פי 4 בערך מהשכר שמקבלים ברשות הפלסטינים. אני קורא לכל הדבר הזה 'שלום כלכלי'. זהו לא השלום של אוסלו ושל אנאפוליס - אלא זה שלום בין בני האדם. זהו העתיד"

בנט התייחס גם לנושא ההנחות במעונות ברחבי הארץ, "הקריטריון המרכזי הוא יציאה לעבודה. קודם כל נתמוך ביציאה לעבודה. אנחנו פועלים לקראת שנת התקציב הקרובה להגדיל את הפול, אבל יהיו קריטריונים. אנחנו בודקים את עצמנו לראות שהקריטריונים נכונים. זו בשורה אדירה. הבעיה לא הייתה כסף - אלא בירוקרטיה, ושינינו את כל התהליך, מאוד הקלנו".