פרי: לא מכיר בערך התורה? אין לך מקום אצלי

בביקור בישיבת צביה קטיף קבע שר המדע, איש 'יש עתיד', כי "אדם שלא מכיר בערך התורה - אין לו מקום בחצר שלי".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ד

פרי: לא מכיר בערך התורה? אין לך מקום אצלי-ערוץ 7
פרי בביקור אתמול
'צביה קטיף'

שר המדע יעקב פרי וצוות משרדו הגיעו אתמול (ג') לביקור בישיבת "צביה קטיף" ביד בנימין כדי לסכם שלוש שנים של הפעלת פרויקט מדעים ורובוטיקה במוסדות צביה ובני עקיבא על ידי חברת Ytech.

שר המדע, איש מפלגת 'יש עתיד' הדגיש בדבריו  כי "תורה ומדע הם השילוב המנצח" ו"אדם שלא מכיר בערך התורה - אין לו מקום בחצר שלי". עוד הוסיף וציין את ההתרגשות שהוא חש לנוכח העבודה החינוכית המיוחדת שנעשית במוסדות צביה ובני עקיבא.

השר סיפר שבכל ישיבת ממשלה מדגיש ראש הממשלה את הצורך להגדיל את מספר התלמידים שניגשים לרמות הגבוהות במתמטיקה ובמדעים, והוא התרשם מאד מכך שבישיבה המארחת, ישיבת "צביה קטיף", אחוז התלמידים גבוה במיוחד.

פרי הבטיח להמשיך ולקיים את חוגי הרובוטיקה ולהעצים פעילות חינוכית שתקרב את התלמידים ללימודי המדע ברמות הגבוהות.

ראש המועצה האזורית נחל שורק, אלי אסקוזידו, אמר כי המועצה מעמידה בראש מעייניה את נושא החינוך, כך היה וכך ימשיך להיות. מוסדות הלימוד של המועצה ימשיכו להוביל בכל תחום ותחום.

הרב בני נכטיילר, מנכ"ל רשת ישיבות בני -עקיבא, דיבר במפגש עם השר על השבוע "שבין הצפירות" ועל "המחויבות שלנו כדתיים לאומיים להמשך עולם התורה שנחרב בשואה, ולתקומת מדינת ישראל, לבטחונה לכלכלתה ולפיתוחה".

הרב יועד אהרוני, ראש הישיבה, סקר בפני שר המדע את הפעילות החינוכית בישיבה, ודיבר על החזון הצמחת תלמידים יראי שמים המחוברים לעולם המדע והמעשה, וכפועל יוצא - על שילוב אמתי של לימוד תורה ביחד עם לימודים מדעיים וכלליים ברמה הגבוה ביותר.