חיפה
חיפה קובי פינקלר

בכנס חירום שהתקיים השבוע ביוזמת ארגון הסטודנטים 'חזון לאומי', החליט מטה המאבק נגד הפיכת קולנוע חן למרכז הסתה פלשתינאי, לנקוט בשורת צעדים.

בכנס נכחו עשרות פעילים מארגונים שונים כמו "אם תרצו", "צעירי הליכוד - הקבוצה הצפונית", המטה למען א"י, רגבים והפורום המשפטי.

בשיחה עם ערוץ 7 מתאר אריק קלנר, יו"ר 'חזון לאומי', על הפעילות שבה פותחים הסטודנטים נגד מכירתו של המבנה שהיה בעבר סמל ציוני בעיר חיפה וכעת הכוונה להקים בו מרכז להפצת הנרטיב הפלשתיני.

קלנר מציין בדבריו כי אמנם העומדת מאחורי המכירה של המבנה היא עמותת מכבי חיפה אך האצבע מופנית גם כלפי עיריית חיפה ש"לא נקפה אצבע למניעת המכירה". קלנר מזכיר כי הרוכשים קשורים לחבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה שנגדו תלויה ועומדת חקירת משטרה בחשד לריגול נגד מדינת ישראל, חקירה שעם תחילתה נמלט בשארה מהארץ.

בדבריו מדגיש קלנר כי הקמת המרכז הפלשתיני בחיפה לא נועדה לתרום לדו קיום אלא לחתירה תחת קיומה של מדינת ישראל ולהסתת האוכלוסייה הערבית נגד המדינה ומוסדותיה.

בין הצעדים הראשונים שנקט מטה המאבק היה הגשת תלונה לשב"כ נגד המכירה. זאת מאחר ולדברי קלנר העמותה הרוכשת קיבלה במרוצת שנתיים (בשנים 2010-2011) סכומי עתק הנאמדים בכעשרים מיליון שקלים ממקורות עלומים והעובדה שמאחורי הרוכשים עומדת תנועתו של בשארה מעלה חשד משמעותי סביב כשרותם של הכספים הללו.

עוד תובעים אנשי מטה המאבק לחקור מי בעיריית חיפה איפשר את מהלך המכירה והאם הוענק למכירה שטיח אדום, כהגדרתו של קלנר. במקביל בכוונת הסטודנטים שחברו למאבק לצאת להפגנה, "לא יתכן שהעמותה הזו תסית נגד מדינת ישראל תחת מסווה של פעילות תרבות. לדבריו יש די חברי מועצת העיר שמבינים את משמעות המכירה ומעוניינים למנוע אותה.

קלנר מציין כי המאבק אמנם מתחיל בחיפה אך יש לו השלכות למקומות רבים נוספים ברחבי הארץ, מקומות שגם בהם מתקיימת מגמת השתלטות ערבית.

זירה נוספת של מאבק נגד המכירה היא הזירה הפרלמנטארית. להערכתו של קלנר יש מקום לחקיקה שתבלום הקמת מרכז שכזה שתכליתו הסתה נגד מדינת ישראל כשם שלא ניתן להקים מרכז הסברה נאצי בישראל. "לא מדובר בגחמה שלנו. מדובר בגורמי טרור שברור שעומדים מאחורי הרכישה הזו".