"סיירת שקד" פועלת בדרום תל אביב

אחת הקשישות תושבת העיר סיפרה לצעירי הבית היהודי כי "מרגע החשיכה יש בעיטות על הדלת וריח חריף של סיגריות ואלכוהול".

ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ד

חברי "סיירת שקד" של ההנהגה הצעירה בבית היהודי הגיעו היום (שישי) להמשיך את פרויקט שיקום השכונות בדרום תל אביב, לשפץ בתים של קשישים ולסייע להם בכל אשר ניתן.

על אף שחלקם מתכוננים בימים אלו לבחינות, הגיעו הצעירים למספר מבנים מוזנחים, בהם המעלית לא עובדת, הקירות מתקלפים, החשמל מנותק וחולדות מתרוצצות בכל מקום. הצעירים החלו לשפץ אותם ולהשיב את הבניינים למצב תקין יחסית.

בבניינים מתגוררות קשישות הגרות בדרום תל אביב ובשנים האחרונות לא מסוגלות לצאת מהבית בשעות הערב בשל הצפת המסתננים ברחובות. הבניינים עצמם חשוכים במהלך היום ובלילה. אין חשמל במדרגות כי המסתננים פגעו בתשתיות.

חברי ההנהגה הצעירה אטמו את החורים בתקרה, צבעו מחדש את הקירות והתקרה, תיקנו את בעיות החשמל שניתן היה לתקן ללא חשמלאי מוסמך, ולאחר מכן ישבו ושמעו מהקשישות על הקשיים לגור כיום בדרום תל אביב. "מרגע שיש חשיכה בחוץ יש בעיטות על הדלתות, ריח חריף של סיגריות, אלכוהול, סמים, שתן ומה שאתם לא רוצים" סיפרה נחמה (שם בדוי) אחת הקשישות.

"לפני שהמסתננים הגיעו לכאן בהמוניהם זה ממש לא היה ככה. הם מרגישים שפה זה הבית שלהם ושאנחנו צריכים לעוף מפה".

בשלב מסוים הגיעו כמה מסתננים וביקשו מהצעירים להפסיק את העבודות ולהסתלק מהמקום. חברי ההנהגה הצעירה לא התרשמו מהם והמשיכו בעבודתם.

פעילות רבה עדיין לפניהם, כאשר ישנן בעיות שמצריכות אנשי מקצוע וציוד מקצועי כדי לתקן. כך למשל באחד הבניינים המעלית מקולקלת כבר שנים רבות והמדרגות לגג עלולות להישבר. חברי ההנהגה יודעים כי עבודה רבה עדיין לפניהם בתיקון הבעיות והם ימשיכו לשפץ גם את המקלט של הבניין ובתים נוספים באזור. הצורך בניקוי ושיפוץ המקלט נוצר כאשר במהלך מבצע עמוד ענן הסתבר שהמקלט במצב שאי אפשר לשהות בו כלל.

אסף דנוך, רכז ההנהגה הצעירה והלשכה לפניות ציבור של ח"כ איילת שקד בדרום תל אביב אמר כי "אנחנו נמשיך לחזק את תושבי דרום תל אביב, ולתת מענה לפניותיהם בכל דבר. תושבי דרום תל אביב הם חלוצים ששומרים על העיר העברית הראשונה. זה אולי לא נשמע הרפתקני אבל זו משימה קשה מאוד".טוען....