בנט: הודעת אינטל - המתנה הטובה ליום העצמאות

ראש הממשלה והשרים בירכו על החלטת חברת אינטל להשקיע במפעל הנמצא בקריית גת, "ישראל היא מוקד טכנולוגיה עולמית".

ישי קרוב , ל' בניסן תשע"ד

בנט: הודעת אינטל - המתנה הטובה ליום העצמאות-ערוץ 7
אינטל
צילום: פלאש 90

אינטל הודיעה היום (ד') כי בכוונתה לשדרג את מפעלה בקרית גת.

המדינה הציעה לאינטל כ-700 מליון דולר מענק תמורת הקמת מפעל השבבים המתקדם בישראל בהשקעה של כ-10 מיליארד דולר. בנוסף, הסכימה המדינה לתת לאינטל מענק של כ-200 מליון דולר תמורת הרחבת המפעל הקיים.

מהחברה נמסר היום כי "אינטל ישראל מודיעה היום כי תגיש לממשלה תוכנית השקעות לשדרוג מפעל אינטל קריית גת. בשלב זה אינטל איננה מוסרת פרטים אודות תוכנית ההשקעות לשדרוג מפעל אינטל, כולל זמנים, עלויות וסוג השדרוג הטכנולוגי".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על תכנית ההשקעות ואמר כי "תכנית ההשקעות הזאת היא תוצאה של תהליך שאנחנו עובדים עליו כבר מספר שנים. ישראל היא מוקד טכנולוגיה עולמית, והשקעה בה מניבה רווחים הן למשקיעים והן לאזרחי מדינת ישראל".

"אני קורא לחברות בינלאומיות נוספות להגדיל השקעתן בישראל, ולאלה שעדיין לא ניצלו את היתרונות שמציע המשק הישראלי לבוא ולהשקיע כאן".

שר הכלכלה, נפתלי בנט, אמר כי "זאת המתנה הכי טובה שיכולנו לבקש ליום העצמאות ה-66. זאת בשורה חשובה לפריפריה, לתעסוקה, לחינוך ולקידמה של ישראל מול העולם. הבחירה שלנו מול המדינות האחרות בעולם זאת גם בשורה ציונית חשובה, ואנו נמשיך לעבוד קשה ולעודד השקעות בישראל. הבקשה של אינטל תגיע למרכז ההשקעות במשרד הכלכלה, ותקודם לקראת חתימת הסכם בתקופה הקרובה".

שר האוצר, יאיר לפיד, בירך על הודעת אינטל ואמר "נמשיך לפעול לקידום ההשקעות בתעשיות המפותחות במדינת ישראל, זו היא הבעת אמון בכלכלה הישראלית. השקעות אלו ייצרו עוד אלפי מקומות עבודה במעגל הראשון ועשרות אלפי מקומות עבודה במעגל השני, למעמד הביניים הישראלי".

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן, בירך את שר הכלכלה בנט על הובלת המהלך עם חברת אינטל, "שידרוג המפעל בקרית גת יביא להעסקתם של אלפי עובדים נוספים במשרות איכותיות ויתן חיזוק משמעותי להתיישבות בנגב. אני מאמין כי זוהי תשובה ניצחת לכל אלו המהלכים עלינו איימים השקם וערב ומאיימים בחרם כלכלי על ישראל ובמשבר כלכלי בעקבות המשבר במו"מ. עם ישראל נותר חזק תוך שהוא שומר על האינטרסים הקיומיים שלו".